Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ukradený kabel do šrotu za padesát korun vyšel muže z Jablonce na šest tisíc 

112
04.03.2026 | 18:05

V pondělí 2. března před půlnocí zavolal na operační středisko Městské policie Jablonec nad Nisou pan V. a ohlásil, že vidí ve výkopu v Mlýnské ulici černě oděného muže. Pan V. se domnívá, že dotyčný v kapuci se chystá krást kabely.

kabel
Ilustrační foto

Hlídka městské policie dorazila na místo bezprostředně po zavolání, muže podle popisu našla přímo ve výkopu a zjistila, že jde o pana S. Ten se přiznal, že si chtěl odnést asi 70 cm dlouhý starý kabel určený k výměně, vyjmout z něj měď, kterou hodlal prodat do sběrny.

Šlo o nepoužívaný kabel určený do šrotu, i když měl uvnitř měděnou žílu o průměru zhruba 8 mm. Strážníci zasáhli včas, takže si pan S. nic neodnesl, jen poškodil zrezivělý ochranný kryt. Ve sběrně by za kabel dostal asi 50 korun vzhledem k výkupním cenám mědi, nakonec ho ale pokuta za úmyslný přestupek proti majetku vyšla na 6 000 Kč.

JN/Jana Fričová