V Jablonci nad Nisou zemřel po střetu s vozem záchranné služby motocyklista

112
18. 03. 2023 | 17:38

AKTUALIZOVÁNO: V Jablonci nad Nisou zemřel dnes odpoledne po střetu s vozem záchranné služby motocyklista. Přes veškeré úsilí záchranářů a téměř hodinovou resuscitaci svým těžkým zraněním podlehl. K určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

motorcycles-766906 960 720
ilustrační foto

Alkohol u řidičů obou vozidel podle ní policisté vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Okolnosti celé události šetří jablonečtí kriminalisté.

Nehoda se stala kolem 14:20 v křižovatce ulic Budovatelů, Liberecká a Na Vršku. "Řidič s vozidlem záchranné služby jel po vedlejší ulici Liberecká se zapnutým zvukovým a světelným výstražným zařízením. V křižovatce měl v úmyslu odbočit vlevo na hlavní ulici Budovatelů. V tom okamžiku jel po ulici Budovatelů ve směru od centra města řidič s motocyklem, který pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti nestačil adekvátně zareagovat," popsala okolnosti nehody Sochorová.

Motocyklista svůj stroj položil na vozovku a narazil do vozu záchranářů, odtud se odrazil do protisměru, kde ještě narazil do protijedoucího vozu autoškoly. "Vůz Škoda Kodiaq s řidičem, lékařem a záchranářem vyjížděl k pacientovi, když se střetl s motocyklistou. Téměř hodinu motocyklistu na místě resuscitovali, poté bohužel musel lékař konstatovat smrt," doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Podobné střety sanitek nebo vozů záchranné služby s úmrtím jsou podle Georgieva v Libereckém kraji spíše výjimkou.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace