Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Jizeře na Malé Skále utonul ze zatím nezjištěných příčin 60letý cyklista

112
28. 09. 2019 | 14:25

Pátek večer se stal osudným pro staršího cyklistu, který jel po cyklostezce mezi Malou Skálou a Líšným. Ze zatím nezjištěným příčin došlo k jeho pádu do řeky, kde utonul. 

cyklo round-585247 960 720
Ilustrační foto

V pátek večer, krátce před devátou hodinou, jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o nálezu utonulého cyklisty v Jizeře na Malé Skále. 

Na Zdravotnickou záchrannou službu oznámil muž, žel jel po cyklostezce z Malé Skály na Líšný a u cyklostezky, na břehu řeky, si povšiml jízdního kola svého kamaráda, se kterým se krátce před tím viděli v hospodě. Následně uviděl bezvládného tělo v řece Jizeře a okamžitě volal na linku 155 a snažil se svému kamarádovi poskytnou první pomoc.

Na místo přivolaný lékař i přes veškeré oživovací pokusy musel bohužel kostatovat smrt. 

Operační důstoujník na místo vyslal kompletní výjezd včetně kriminalistického technika. Na místě zasahovali i hasiči. Policisté následně zjistili totožnost cyklisty, kdy se jednalo o 60letého muže a zároveň o této tragické události vyrozuměli jeho rodinu. 

Co bylo příčinou úmrtí, by nám měla objasnit až nařízená soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření. Případem se nyní dále zabývají jablonečtí kriminalisté, kteří budou  zjišťovat, jak k této tragické události došlo. 

PČR/Vladimíra Šrýtrová