Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V sobotu odstartuje v Bedřichově ČT AUTHOR CUP 2019, policisté připravili bezpečnostní opatření

11. 10. 2019 | 14:45

Během nadcházejícím víkendu v sobotu 12. října se v Bedřichově uskuteční cyklistický závod na horských kolech „ČT AUTHOR CUP 2019“. Start závodu je v sobotu dopoledne v 10:00 hodin v Bedřichově u úpravny vody. Ovšem prezentace závodníků bude probíhat již dnes. Dle předpokladů pak přibližně 3 500 závodníků odstartuje v několika startovacích vlnách. Do cíle budou účastnici dojíždět v Bedřichově na stadionu.

cyklistika závod race-4504526 1280
Ilustrační foto

V této souvislosti upozorňujeme všechny návštěvníky na to, že v sobotu v době od 8:30 do 10:45 hodin bude zcela uzavřena silnice v Bedřichově od úpravny vody až k parkovišti Maliník. Dále od 9:30 do 16:00 hodin bude uzavřena silnice od točny autobusů u stadionu ve směru Lesní chata, Hájovna a Nová Louka.

Z výše uvedených informací je předpoklad, že závodníci vzhledem k včasné prezentaci i řada návštěvníků budou do obcí v oblasti Bedřichova a jeho okolí (Josefův Důl, Albrechtice v Jizerských horách, Dolní a Horní Maxov, Hrabětice) přijíždět již dnes. Na základě zkušeností z předchozích ročníků tohoto cyklistického závodu policisté připravili bezpečnostní opatření, jehož záměrem je zejména zajistit klid a veřejný pořádek po celou dobu jeho konání.

Dále pak budou policejní hlídky dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Úkolem policistů zařazených do tohoto opatření bude také v maximální míře zamezit páchání trestné činnosti, a to především krádeží jízdních kol, vloupání do zaparkovaných motorových vozidel apod.

Všechny účastníky a návštěvníky této akce žádáme, aby důsledně zabezpečili svá zaparkovaná vozidla a nenechávali v nich žádné odložené věci, které by mohli lákat zloděje k páchání trestné činnosti. Na samotné závodníky pak apelujeme, aby svá jízdní kola před závodem a následně i po jeho skončení řádně zabezpečili proti krádežím a nedali tak nikomu příležitost volně odložená jízdní kola odcizit.

Do tohoto bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté pořádkové a dopravní policie, kteří budou spolupracovat se strážníky janovské obecní policie i pořadateli závodu.

PČR/Dagmar Sochorová