Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V sobotu se na parkovišti před hypermarketem Globus uskuteční soutěž hasičů ve vyprošťování

112
25. 05. 2023 | 18:15

Simulovaná dopravní nehoda, zraněná osoba uvízlá ve vozidle a pro hasiče jasný úkol – vyproštění figuranta z vozidla. Tak by se ve zkratce dala popsat soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod. Rozhodčí při ní hodnotí taktiku a techniku zásahu i to, jak soutěžící figurantům poskytnou první předlékařskou pomoc. Soutěž se uskuteční v sobotu 27. května 2023 na parkovišti před hypermarketem Globus v Liberci. 

hasiči soutěž
Foto: HZS LK

11. ročník Krajské soutěže jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Libereckého kraje a 20. ročník Krajské soutěže Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod – Memoriál nprap. Jiřího Kocourka pořádají Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje společně s Krajským sdružením hasičů Libereckého kraje. Partnerem soutěže je hypermarket Globus.

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje budou reprezentovat čtyři družstva, z každého územního odboru jedno (Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Semily), zúčastní se také soutěžní tým HZS podniku Správa železnic. Své síly v soutěži změří také jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO) Libereckého kraje.

Vítězné družstvo JSDHO bude reprezentovat Liberecký kraj na VII. Mistrovství České republiky jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehod. To se uskuteční 2. září 2023 v Liberci.

HZS LK/Jaroslava Benešová