Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V září na silnicích v kraji zemřeli čtyři lidé. V prvním podzimním měsíci se stalo 415 dopravních nehod

112
01. 10. 2023 | 12:25

Čtyři životy si vyžádaly zářijové dopravní nehody v Libereckém kraji. Před rokem v záři nezemřel nikdo. Od počátku roku při nehodách zahynulo 15 lidí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK. V září se v kraji stalo 415 nehod, což je o 22 více než loni.

DNsmrták
Kolize u Bílého Kostela 20.9.: Při dopravní nehodě došlo ke zranění 3 osob, z toho 1 osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Foto: X/twitter HZS LK

Při nehodách bylo devět lidí těžce zraněno, 109 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 25,56 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou bylo nedání přednosti. Nejvíce nehod se stalo ve čtvrtek 7. září, a to 25. Tehdy zahynul v Janově nad Nisou na Jablonecku jeden člověk poté, co se na něj převrátilo auto, které měl zaparkované ve svahu a které se samo rozjelo.

Po střetu s nákladním vozidlem zemřel 18. září v Rejdicích u Kořenova na Jablonecku motocyklista. Tragická nehoda se stala na silnici 290 mezi Příchovicemi a Vysokým nad Jizerou.

Další tragická nehoda se stala 20. září v Bílém Kostele na Liberecku. Čelní střet dvou osobních aut si vyžádal život jednoho z řidičů. Další dva lidé utrpěli středně těžká poranění. Tragická nehoda se stala na silnici 13, která byla poté skoro čtyři hodiny uzavřená. O tři dny později u Hodkovic nad Mohelkou na Liberecku po nárazu do stromu zemřel motocyklista.

Nehody v Libereckém kraji

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Česká Lípa 123 0
Jablonec nad Nisou 64 1
Liberec 171 2
Semily 57 1

čtk