Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Včera v podvečer hořely mezi obcemi Oldřichov na Hranicích a Uhelná dva myslivecké posedy

112
07. 10. 2019 | 17:20

V neděli 6. října 2019, kolem šesté hodině večer, přijal operační důstojník oznámení o požáru myslivecké kazatelny na okraji lesa mezi obcemi Oldřichov na Hranicích a Uhelná. Na místo okamžitě vyslal policejní hlídku z Obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou.

hasiči posed
Foto: PČR

Policisté na místě zjistili, že došlo k požáru dvou posedlů, kdy v jednom případě nezpůsobil požár díky včasnému zásahu oznamovatele na posedu žádnou škodu a ve druhém případě posed kompletně shořel. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 10 tisíc korun.

Na místě zasahovali hasiči z Hrádku nad Nisou a dostavil se i vyšetřovatel Hasičckého záchranné sboru Libereckého kraje. Jako možnou příčinu požáru určil manipulaci s otevřeným ohněm.

Případem se nyní zabývají policisté z Hrádku nad Nisou, kteří v dané věci zahájili šetření pro podezření ze spáchání přečinu "poškození cizí věci". Na místě a v blízkém okolí ihned provedli šetření, avšak zatím bez kladného výsledku. Nyní prověřují získané poznatky k osobě možného pachatele.

V souvislosti s tím se obracíme s žádostí o spolupráci na veřejnost. Uvítáme jakékoliv informace od občanů k uvedenému požáru. Veškeré poznatky je možné policistům předávat na bezplatné tísňové lince 158 nebo přímo na policejní služebně v Hrádku nad Nisou. 

PČR/Vladimíra Šrýtrová