Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Včera večer došlo ke střetu vlaku s osobou v kolejišti, která na místě zemřela

112
22. 09. 2019 | 18:26

V sobotu večer došlo v blízkosti železničního přejezdu v Sosnové u České Lípy ke střetu vlaku s osobou v kolejišti, která na místě zemřela.  Krátce před osmou hodinou večer se tak zastavil provoz na železniční trati mezi Českou Lípou a Libercem.

vlakTunelKoleje
ilustrační foto

V Sosnové u České Lípy, poblíž železničního přejezdu v ul. 5. května došlo ke střetu osobního vlaku s osobou v kolejišti. Osobní vlak jel z České Lípy na Liberec a cestovalo v něm na dvě desítky cestujících. Strojvedoucí vlaku již střetu nedokázal zabránit. V osobním vlaku nebyl naštěstí nikdo zraněn. 

Na místo neštěstí vyjely okamžitě všechny složky Integrovaného záchranného systému. Policisté zjistili, že se jedná o staršího muže. Jeho zranění byla natolik vážná, že přivolaný lékař musel bohužel konstatovat už jen smrrt. Policisté podrobili strojvůdce orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. 

Provoz na trati bude obnoven ihned po ukončení činnosti zasahujících složek Integrovaného záchranného systému.

Proč k tragické události došlo a jaké byly její okolnosti zjišťují nyní kriminalisté z Územního odboru v České Lípě.

PČR/Vladimíra Šrýtrová