Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Za Břehyňským rybníkem hasiči hledali havarované auto, v porostu nebylo vidět

112
26. 05. 2019 | 5:41

Tři jednotky hasičů v sobotu odpoledne zasahovaly u dopravní nehody osobního automobilu Škoda Fabia na silnici II/270 (z Doks do Mimoně) za Břehyňským rybníkem. Volající, který zůstal v autě na boku uvězněný, nebyl schopen lokalizovat místo havárie.

hasvuzles
Foto: HZS LK

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, stanice Doksy, JSDHO Mimoň.

Vzájemná komunikace přes KOPIS HZS Libereckého kraje nakonec dopadla úspěšně. „Když nás muž slyšel, popsal, že je v nízkém porostu a našli jsme ho. Ze silnice však nebyl automobil vůbec vidět,"sdělil z místa řídicí důstojník územního odboru Česká Lípa npor. Mgr. Jan Přerovský.

Vyprostit zraněného se podařilo hasičům s pomocí žebříku bez použití hydraulických nástrojů. Jelikož se nehoda stala za prudkou zatáčkou, byla komunikace po nezbytně nutnou dobu uzavřena.

Hasiči provedli protipožární opatření a otočili vůz zpět na kola. Motorovou pilou seřezali drobný porost, aby bylo možné auto vytáhnout na komunikaci.

HZS/Zdenka Štrauchová