Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ženě v Jablonci utekl pes, jiné ženě se ztratil muž. Strážníci je oba našli

112
09. 07. 2024 | 17:26

V pátek 5. července před sedmou hodinou večer přijala jablonecká městská policie oznámení, že dvojice mladíků v černých mikinách sprejuje na zeď poblíž odbočky k domu Naděje. Hlídka vyrazila na udané místo. Zeď, na níž muži tvořili sgrafity, se nachází u křižovatky ulic Široká a Tovární a patří mezi plochy schválené pro tyto účely.

grafitti
Foto: JN

Hledá se přítel

V sobotu 6. července dopoledne požádalo Krajské ředitelství PČR o pomoc Městskou policii Jablonec nad Nisou při pátrání po pohřešované osobě. Pana V. už týden hledala jeho přítelkyně. Podle informací v systému městské policie dotyčný rád tráví čas s bezdomovci, proto strážníci zamířili na místa, která lidé bez domova mají v oblibě. Zjistili, že hledaný pan V. byl naposledy viděný dopoledne před Chronosem na Paseckém náměstí. Tuto informaci předali Policii ČR. Odpoledne toho dne kontrolovala jiná hlídka park v ulici Plynární a mezi přítomnými pohřešovaného muže našla. Strážníci pak dotyčného převezli na služebnu státní policie.

Pozor, utekl pes

Paní Š. v neděli 7. července večer oznámila, že sousedce, paní H., opět utekl velký černý pes. Sice ještě nikoho nenapadl, ale co kdyby... Vyslaná hlídka psa velmi rychle našla, byl klidný a poslušný, nechal se vzít za obojek a připnout k vodítku. Strážníci se spojili s Útulkem Dášenka a čtečkou z čipu zjistili totožnost majitele. Tím byla skutečně paní H. Strážníci jí psa vrátili a upozornili, že si jej má lépe hlídat.

JN/Jana Fričová