Krátké zprávy

JNDamNáměstí zvýšky
11:34

Díky změně plateb by měl Jablonec za odpad méně doplácet. Loni jej přišlo nakládání s odpady na 46,5 milionu, z toho 83% získal na poplatcích od lidí.

OGzaháj11
9:16

Liberecká Oblastní galerie chystá svoji největší letní výstavu. Ve výstavním prostoru budou díla krajináře, symbolisty a básníka Františka Kavána.

seniorkaRuce
7:26

Předžalobní výzvu k veřejné omluvě zaslala řediteli Domova důchodců Velké Hamry Čestmíru Skrbkovi advokátní kancelář spolupracující se Zdravým fórem.

forma
5:50

Nalaďte formu v tygřím fanshopu! Vybavte se na letní sportování v tygřím fanshopu a e-shopu, kde již nyní naleznete novou kolekci!

fotbal
19:36

Fotbalisté Liberce začali letní přípravu na novou ligovou sezonu i s ofenzivním univerzálem Janem Matouškem ze Slavie, který by rád na severu Čech pokračoval.

foJNdunaj
17:47

Do fotbalové přípravy Jablonce se zapojily nové posily záložníci Tomáš Malínský a Antonín Vaníček, obránce Michal Surzyn a obránce Jaroslav Zelený.

odpadVelkoobjemFBLiberec
16:45

V sobotu 26. června 2021 je v Jablonci nad Nisou naplánovaný další hromadný svoz bioodpadu. Velkoobjemové kontejnery budou přistavené vždy na 10 místech.

animace
15:32

Anifilm nabídne do neděle na sedmi místech v Liberci skoro 480 animovaných filmů. I letošní 20. ročník ovlivňuje pandemie a s tím spojená omezení.

anifilmMyši
13:35

Cenu za celoživotní dílo na festivalu Anifilm převzal v Liberci scenárista a dramaturg Edgar Dutka. Podílel se na vzniku desítek krátkých filmů a seriálů.

chemiciLB0
11:19

Liberečtí armádní chemici z elitního 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany budou mít nového velitele. Od 1. 7. Libora Švece nahradí Martin Fokt.

odpadVelkokapacita
9:27

Obyvatelé v Jablonci n. N. si příští rok za odpad připlatí. Druhé největší město v LK je jedním z mála, kde nemají paušál, ale lidé platí za popelnici.

knihaMladí
7:21

Ke svému závěru se blíží po dvou letech přestavba bývalé fary na spolkový dům s knihovnou v Liberci - Vratislavicích za téměř 72 milionů korun bez daně.

papoušekSuper
5:36

Liberecký kraj zřídí od 1. července dvě nové příspěvkové organizace Zoo Liberec a Botanická zahrada Liberec-LK, které od Liberce převezmou obě zahrady.

LBcentruMad
19:32

Liberec loni na sdílených daních získal 1,931 miliardy korun, což bylo o zhruba 22 milionů méně než v roce 2019. Pomohl takzvaný kompenzační bonus.

vlakCL
17:29

Hlavním problémem Kraje je podle politiků stále špatné dopravní napojení, koronavirus ale odhalil i problémy ve zdravotnictví nebo sociální oblasti.

testyhranice1irma
15:27

LB: Bezplatné tištění certifikátů se ČČK rozhodl nabízet na základě zkušeností získaných v rámci provozu odběrového místa, které má v Palachově ulici.

svij18varna
13:41

Pivovar Svijany se 180 zaměstnanci patří do desítky největších pivovarů v ČR. Za více než 20 let jeho existence se výroba zvýšila téměř šestnáctinásobně.

pivoKlas
11:37

Pivovar Svijany je na tom letos lépe než loni. Navzdory koronavirovým opatřením a uzavřeným hospodám prodal do konce května až o 4% víc piva než loni.

koupáníDeti2
9:19

Hygienici v LK sledují kvalitu vody na 37 vodních plochách a dvakrát za sezonu dělají odběry na dalších 14, které patří také mezi hojně navštěvované.

JNpřehodbervodajbc1
7:35

Voda v přírodních koupalištích v LK je v tomto období nejčistší za poslední roky. Pomohlo chladné jaro, kvalita vody odpovídá spíše začátku června.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace