Krátké zprávy

foLBslovacko3
5:49

26. kolo první fotbalové ligy: Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:1). Branky: 44. Mara z pen., 90. Koscelník, 90.+3 Beran - 29. Zajíc. Bez diváků.

motonew
19:21

Nedaleko Českého Dubu zemřel v sobotu odpoledne motocyklista. U nehody zasahovala letecká záchranná služba. Muž podlehl svým zraněním na místě.

paraglidingjested
17:38

Paraglidista v pátek po startu z Ještědu vlétl kvůli poryvu větru do elektrického vedení, šňůry padáku se přepálily a muž spadl z šestimetrové výšky.

kolapolevsko3
15:28

Nejtěžší tratí v bikeparku Polevsko je Hrobník, který vede přes skalnatý útes, na němž kdysi stávala poustevna Tillhäusel. V areálu je i přírodní tělocvična.

KřišUdoliMadHala Preciosy, kde se kompletují světelné zdroje obdivované po celém světě. Preciosa je původní majitelkou značky Křišťálové údolí.
13:31

Společná vstupenka di Křišťálového údolí umožní během týdne navštívit zhruba dvě desítky sklářských a šperkařských provozů. Uvidí i výrobu vánočních ozdob.

HSautoJeštěd
11:26

Paraglidista po startu z Ještědu vlétl kvůli poryvu větru do el. vedení, šňůry padáku se přepálily a muž spadl z šestimetrové výšky. Utrpěl lehčí zranění.

cyklojizda2019 vyrez
9:31

Kraj získal ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 13,6 mil. Kč na dostavbu páteřní cyklotrasy Odra - Nisa. Dostaví se úsek Bílý Kostel - Chotyně.

slon4IrmaFAKTTOP
7:34

V pondělí 1. června 2020 liberecká zoo zahajuje pravidelné komentované prohlídky, které budou probíhat každý všední den vždy v 10.00 a 14.00.

rouškyDrylock
5:51

Plátěné roušky začal v době pandemie nabízet Miroslav Míšek z Liberce, jehož firma se specializuje na dětské a outdoorové oblečení a zdravotní pomůcky.

IQLaborky v iQLANDII
19:19

K dezinfekci areálu i úpravám prostor využili nucené koronavirové pauzy v libereckém zábavním a vzdělávacím centru iQLandia. Připravili i nové exponáty.

PUTA1
17:39

Starosty pro Liberecký kraj povede do podzimních voleb do krajského zastupitelstva znovu hejtman Martin Půta. Funkci bude obhajovat už podruhé.

cykloBiker
15:27

V bikeparku Polevsko v Lužických horách mají šest nově vybudovaných tratí pro bikery na šesti kilometrech. Vhodné jsou pro začátečníky i pokročilé.

Kristiánov, Exterierfoto Jaroslava Novotná
13:31

Novým provozovatelem Liščí boudy na Kristiánově je Petr Polák, který má v nájmu od Lesů ČR i nedalekou Šámalovu chatu s restaurací na Nové Louce.

busČsad2
11:21

Liberecký kraj chce začít znovu jednat o odkupu akcií ČSAD Česká Lípa. Nákup původně zakázal antimonopolní úřad, soud teď jeho rozhodnutí zrušil.

trabantbouble
9:45

Muzeum socialistických vozů se po několika letech přestěhovalo, z Velkých Hamrů do Železného Brodu. Po několikaměsíční odmlce zahájí provoz právě dnes.

Tlustec lom
7:26

Referendum k obnovení těžby kamene na Tlustci bude v Brništi 19. června. V původním termínu v polovině května nemohlo být kvůli vyhlášenému nouzovému stavu.

BENZINKA
5:49

V kraji se cena nafty dostala pod celostátní průměr, benzin je nad touto hranicí. Nejlevněji se jezdí na Českolipsku, kde se ceny drží pod 26 Kč.

ND5
19:26

Ve středu 10. června ve 21:15 uvede ČT art hodinový dokument o Naivním divadle Liberec, který vznikl při příležitosti 70. výročí od jeho založení.

ralskoDemolice2
17:44

Liberecký kraj požádá o dotaci na další demolice objektů v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Plánuje stržení 11 objektů, které jsou v havarijním stavu.

PHMgrafika
15:41

Pohonné hmoty v kraji od minulého týdne opět zdražily, i když jen o haléře. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se aktuálně prodává v průměru za 26,24 Kč.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace