Krátké zprávy

autobus 3csad OŘEZ
19:07

Liberecký kraj nebude vytvářet vlastní nový odbavovací systém pro příměstskou autobusovou dopravu. Místo toho využije ten, který používá Praha.

kontejner na bioodpad
17:57

Bioodpad se bude letos v Jablonci svážet každou lichou sobotu. Velkoobjemové kontejnery budou rozmístěny v deseti lokalitách dle rozpisu.

LiBerec radSchodyMad
16:05

V čele nové kanceláře architekta Liberce bude Jiří Janďourek, externí spolupracovník primátora. Ve výběrovém řízení byl jediným uchazečem.

 

nemocnice liberec KNLcelek6
13:38

Liberecký kraj rozdělí mezi čtyři páteřní nemocnice v kraji 30 milionů korun. Peníze použijí v Liberci, Jablonci a Jilemnici převážně na nákup přístrojů.

fotbal gol
12:01

Fotbalový stoper Taras Kačaraba přestoupil ze Šachtaru Doněck do Liberce, s nímž podepsal tříletou smlouvu. Slovan o tom informoval na svém webu.

kavárna posta5. menšíjpg
9:58

Liberecká kavárna Pošta se od 18. července do 23. srpna 2019 stane dějištěm výstavy Křišťálová zahrada výrazného uměleckého skláře Jiřího Pačinka.

trosky 14madTOP
7:59

Hlavní turistická sezona je v plném proudu a Českým rájem proudí denně tisíce turistů. 5. a 6. července 2019 provedli  na 11 stanovištích sčítání návštěvníků.

stastnazeme2015 trosky04
5:55

27. července se ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova koná dětský festival Čiperkafest. Pro celou rodinu je připraven bohatý doprovodný program.

TvLKkitteluvdum1
19:15

76 let po vydání se dílo Gustava Leutelta o doktoru Kittelovi dočkalo českého překladu. V pátek jej pokřtí v rámci Dne otevřených sudů společnosti Kitl.

Dřevosochání 1 harrachov menší
17:55

Od 22. do 27. července 2019 se v Harrachově, v parku u městského úřadu, koná 6. ročník Svatoanenského dřevosochání. Vstup je pro návštěvníky zdarma. 

turow TvLKturow3 menší
16:01

Liberecký kraj poslal v pondělí ještě tři připomínky k plánovanému rozšíření těžby v polském hnědouhelném dolu Turów u česko-polské hranice.

hokej příprava led
13:54

Hokejisté Liberce načali se začátkem týdne poslední fázi letní přípravy, definitivně se přitom přesunuli na led, na němž byli již v průběhu června.

knihovna-library menší
11:56

Police s knihami připomíná čelní fasáda nově postavené knihovny v Hrádku nad Nisou. Výstavba budovy v centru města po více než roce skončila.

obilí sláma
10:01

Sklizeň v Libereckém kraji je oproti loňsku pozadu, prakticky je stále na začátku. Postup žní zbrzdily dešťové přeháňky ze závěru minulého týdne.

policie Ilustr7
5:57

Policie hledá řidiče, který 28. května kolem poledne srazil v ulici Borový vrch v Liberci na stezce pro chodce 64letou chodkyní a z místa nehody ujel.

justiceSocha2
17:52

ČTK: Pražský soud dnes zprostil viny jabloneckou soudkyni Lucii Treglerovou, která podle obžaloby varovala dceru před policejní akcí.

děti games-740556 1280
17:29

Krajská nemocnice Liberec dokončuje přestavbu bývalé ubytovny v Klášterní ulici za 35 milionů korun. Od září v ní začne fungovat mateřská škola.

osel somálský
15:45

V Zoo Liberec se narodila mláďata kriticky ohroženého gibona bělolícého a osla somálského. Ti se ve volné přírodě ocitají na prahu vyhubení.

Policie městská LBstraznikMML
13:54

V Liberci se rozšířila bezdoplatková zóna o dvě budovy ve Vojanově ulici na Františkově. Dosud se opatření vztahovalo jen na jeden dům v této ulici.

lyzeSjezdovkyILustr1
11:39

Skiareál Ještěd v Liberci musí do příštího roku odložit plán na vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka za 150 milionů korun.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace