Krátké zprávy

koupalChrasracaTit
19:40

Před sezónou dojde k vylepšením zázemí areálu turnovského koupaliště v Maškově zahradě. Vznikne nové posezení s grilem a půjčovna slunečníků.

JNbazenLeteckywwwsportjabloneccz
17:07

Milion korun je alokovaný v rozpočtu Jablonce na Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2023. O dotaci lze žádat do konce října.

VRatislaviceKnihovna a spolkové centru IGI Vratislavice
15:22

Soutěž o stavbu roku Libereckého kraje má tradici od roku 2004. Stavební firmy a architektonické ateliéry tak mohou prezentovat výsledky své práce.

hofans
14:31

Je to tu! Souboj šelem, Tygři proti Lvům. Čtvrtfinále proti Hradci Králové pokračuje na domácím ledě už tento čtvrtek od 19:00. Stav série je 1:1.

LiebigPřed slavnostním zahájením revitalizaceMadOK
13:17

O titul Stavba roku LK se uchází 22 dokončených staveb a také 12 studentských projektů. Mezi adepty je mj. rekonstruovaný Liebiegův palác v Liberci.

liebig3
11:25

V LK se loni stavělo méně než v roce 2021. Stavební firmy s více než 50 zaměstnanci odvedly podle předběžných informací ČSÚ práce za 3,745 miliardy Kč.

TurnovA. Dvořáka
9:31

V Turnově začala oprava ulice Antonína Dvořáka, která vede centrem  města kolem historické budovy radnice. Práce potrvají do poloviny října.

školaNew
7:50

Liberec nebude schopen přijmout pro příští školní rok všechny děti ukrajinských uprchlíků, které přijdou k zápisu do 1. třídy. Mělo jich být 114.

LIpýHrad
5:45

Letos uplynulo 20 let od otevření českolipského Vodního hradu Lipý. Oslavy se konají 25.3. od 12 hodin. Expozici oživí historické osobnosti rodu Kouniců.

LBmagistrát
19:29

V prvním ročníku participativního rozpočtu ve stotisícovém Liberci v roce 2020 uspělo z 29 přihlášených projektů 12, loni ze 40 projektů uspělo 11.

silniceLKtop
17:43

Liberecký kraj realizoval v loňském roce silniční stavby bezmála za miliardu, velkou část peněz na realizaci získal ze státních a evropských fondů.

NBcentrum
15:25

Nový Bor na Českolipsku počítá s výstavbou nového a úsporného veřejného osvětlení  v Liberecké, Nerudově, Vančurově, Mánesově a Štursově ulici.

HKplay1c
14:18

Nemáte své vstupenky na čtvrteční a páteční čtvrtfinálový domácí zápas? Pokud ne, tak rozhodně neváhejte. Od úterý je můžete zakoupit také na Rotundě.

Bezděz na podzimLK
13:36

Na Bezdězu bude pokračovat loni zahájená výstavba nové nákladní lanovky za bezmála 29 milionů korun. je tam spousta problémů s dopravou materiálu.

frydlvez5zamek
11:17

Na zámku a hradu Frýdlant budou restaurátoři pokračovat v obnově sgrafit. Na září je plánována rekonstrukce střechy starého zámku a oprava oken.

RoSaNa rybnicku
10:08

Vernisáž fotovýstavy Olympijský Peking 2022 za účasti olympioničky v jízdě v boulích Š. Sudové se koná dnes od 16 hodin v prostorách RoSa v Liberci.

Sychrov, seceseCharousek
9:23

Na zámku Sychrov budou letos řemeslníci dokončovat opravu střechy východního křídla budovy a začnou s obnovou litinového oplocení zámecké zahrady.

TURNofic
7:39

Rekonstrukce ulice Antonína Dvořáka odstartuje v týdnu po 20. březnu 2023, největší zátěž bude představovat pro místní obyvatele i podnikatele.

Pryšec zapeklitý (Euphorbia saratoi) – detail
5:48

Nepůvodní invazivní pryšec zapeklitý neboli Euphorbia saratoi dorazil na sever Čech. S mapováním jeho rozšíření může pomoci i veřejnost.

motonew
19:25

V Jablonci zemřel v sobotu po střetu s vozem záchranné služby motocyklista. Přes úsilí záchranářů a téměř hodinovou resuscitaci svým zraněním podlehl.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace