Krátké zprávy

policieILustrNoc
13:27

Po čtyřech dnech pátrání policisté ve čtvrtek objevili čtrnáctiletou dívku ze Zákup, která v pondělí odešla z domova. Našli ji v Ústí nad Labem.

ktova2
11:34

Silnice první třídy 35 mezi Turnovem a Jičínem je po vybudování přeložky u Ktové na Semilsku bezpečnější, stavba stála 152 milionů korun bez daně.

KNLCelekNew
9:39

Akcionáři Krajské nemocnice Liberec na valné hromadě schválili navýšení limitní ceny pro zakázku na výstavbu centra urgentní péče na 3,2 miliardu korun.

počasí
8:04

V souvislosti s přechodem bouřek z pátka na sobotu přes území LK řešili hasiči 15 tech. pomocí. Na Semilsku v obci Slaná najel vlak do stromu, bez zranění.

sanityLK-670x446
7:43

Jablonec nad Nisou daruje kraji pozemek pro výstavbu nové základny zdravotnické záchranné služby, kde by mělo být i záložní operační středisko.

hasVratLes
6:03

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali včera hasiči u požáru lesa o rozloze cca 20x20m. S likvidací ohně jim pomohl i vydatný déšť.

MSBjbcexpozice2
5:46

Cestu vánoční ozdoby do zámoří symbolicky připomíná nová expozice muzea v Jablonci nad Nisou. Vytvoření instalace si vyžádalo zhruba osm milionů korun.

zlotý
19:40

Pohonné hmoty jsou v Polsku jsou levnější, u stanice AB v Porajówě měli litr benzinu za 8,24 zlotého (43,41 Kč), a naftu po 8,10 zlotého (42,67 Kč).

trabantcerny4
17:33

Kráčející trabant výtvarníka Davida Černého kvůli českému předsednictví EU předčasně opustil Liberec. Autor ho nechal převézt do galerie v Drážďanech.

policieAuta
16:29

Liberečtí policisté pátrají po 17leté dívce, která se nevrátila z povolené dovolené u rodičů do diagnostického ústavu. Informace k pohřešované dívce ZDE.

koupáníDeti2
15:27

Sníženou kvalitu má voda ve čtyřech přírodních koupalištích v Libereckém kraji. Podle posledních známých výsledků z kontrol hygieniků nově přibyly Zákupy.

benzin
13:16

Paliva v Libereckém kraji od minulého týdne zdražila, cena benzinu je na rekordní úrovni a dál stoupá. Litr Naturalu 95 se prodává v průměru za 47,83 Kč.

svijSlav2
11:11

Po dvouleté koronapauze se uskuteční Slavnosti svijanského piva, které patří k  nejnavštěvovanějším akcím svého druhu v ČR. Jde o 33. ročník.

dětiDvě
9:29

Liberec má místa v základních školách pro všechny děti ukrajinských uprchlíků, které byly u zápisu. Celkem jich je 553. U mateřských škol je situace horší.

jamSklemice
7:10

Soutěž o nejlepší marmeládu Jam Paráda připravují už podesáté v Kunraticích na Liberecku, zúčastnit se může každý. Tradici založili v obci v roce 2013.

silnicehradek1irma
5:55

O zakázku na modernizaci křižovatky ve Švermově, Žitavské a Jungmannově ulici v Liberci za 13,5 milionu bez daně neprojevila zájem žádná stavební firma.

seniorkaLupa
19:33

Výstavbu domova pro seniory se čtyřiadvacetihodinovou službou a oddělením se zvláštním režimem pro lidi postižené demencí připravují v Hrádku nad Nisou.

OGzahájPředstavení
17:24

Hlavní letní výstava Oblastní galerie Liberec, která začne vernisáží ve čtvrtek navečer, je věnována baroknímu malíři Janu Jiřímu Hertlovi z Turnova.

hoNeužil
15:35

Hokejový brankář Jakub Neužil se stal novou posilou Liberce, kde by měl vytvořit dvojici s týmovou jedničkou a reprezentantem Petrem Kváčou.

rakušan
13:33

Starostové pro Liberecký kraj vyzvali ke kompletní obměně vedení STAN a důkladné prověrce financování. Předseda Vít Rakušan má ale jejich důvěru.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace