Krátké zprávy

silniceUdržbaLeto
5:44

15. července bude zahájena rekonstrukce Kodešovy ulice ve Frýdlantě. Práce na projektu za 120 milionů potrvají tři roky. Financuje město, kraj i FVS.

libverda4TOP
19:09

Lázním v kraji státem dotované poukazy pomohly. V Lázních Libverda  i Lázních Kundratice se po koronavirových opatřeních lůžka postupně zaplňují.

jazzIlustr1
17:41

Letní jazzová dílna Karla Velebného se ve Frýdlantu uskuteční v tradičním srpnovém termínu. Opět dorazí i více než 200 příznivců jazzu z pěti zemí.

koupáníIlustr
15:26

Liberečtí kriminalisté vyšetří pro přečin usmrcení z nedbalosti smrt chlapce. Zemřel v úterý v Praze, kam byl převezen o den dříve z koupaliště v Č. Dubu.

JNpřehradaFBVisitJablonecDetail
13:34

Skvrna zelenomodré barvy se objevila na hladině Mšenského potoka, který vtéká do třetí části jablonecké přehrady Mšeno. Zatím není jasný původ.

GrabštejnLK
11:22

Na hradě Grabštejn se prohlídkový okruh rozšířil o místnosti věnované i archeologii. Je tam například pouzdro starší, než je první zmínka o hradě.

orleMOstdetail
9:09

Hraniční most z osady Jizerka do Orle v Polsku půjde po 15 letech k zemi. Dřevěný most je v havarijním stavu a hrozí zřícením do Jizery. Je uzavřený.

kinoIlustrak
7:18

Kino Máj Doksy patří v červenci krátké přehlídce filmů nazvané Klenoty českého filmu. Na programu bude i digitálně restaurovaný film Kouř a Samotáři.

Ruční papírna Hamr, autor Miroslav Chmela
5:37

Již poosmé budou moci lidé v kraji navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 13 objektů spojených s tradičními řemesly a výrobou.

fojablonec-banik6
20:01

Fotbalová liga - skupina o titul: Jablonec - Ostrava 1:1 (4. Štěpánek - 64. Kuzmanovič). Severočeši skončili čtvrtí a postoupili do 2. předkola EL.

techmuzeum 07
19:31

O Technické muzeum je v areálu LVT se starají fanoušci staré techniky. Liberec jako majitel výstaviště je podporuje. Loni si jej prohlédlo 18 tis. lidí.

kraj medium
17:29

Revitalizace dolního centra Liberce kolem sídla Libereckého kraje přijde podle odhadů na 220 milionů korun. Projekt počítá i s úpravou koryta řeky Nisy.

fuchsieC
15:44

V Liberci se naposledy koná letní výstava fuchsií, která patří s více než 1000 kultivary k největším v republice. Každoročně na ni chodí tisíce lidí.

motoBomer
13:33

Technické muzeum v Liberci získalo do své expozice prvorepublikový motocykl Čechie Böhmerland s motorem 350 cm3. Dochovaly se jen tři tohoto typu.

frydlantIZS
11:26

Úsporná opatření téměř za 30 milionů korun připravili kvůli očekávanému snížení daňových příjmů v souvislosti s koronavirovou pandemií ve Frýdlantu.

CLDamPanorama
9:41

Nejvýrazněji, o 0,2 procentního bodu na 3,6%, stoupla v červnu nezaměstnanost na Českolipsku. Bez práce bylo v okrese 2653 lidí, o 109 víc než v květnu.

řepkaNová
7:47

Počet alergiků stoupá. Jen na léčbu alergické rýmy VZP loni vynaložila téměř 115 milionů korun. V ČR trpí nějakou formou alergie přes 2 miliony lidí.

PraceColorbee hledani zamestnani 1
5:50

Nezaměstnanost v Libereckém kraji v červnu stoupla o desetinu bodu na 3,9 pct. Bez práce bylo koncem měsíce 11.942 lidí, to je o 279 víc než v květnu.

Turisté v HruboskalskuCharousek
19:15

LK patří k oblíbeným rekreačním oblastem, turisté míří do Jizerských hor a Krkonoš, do Českého ráje i Máchovu jezeru. Loni přijelo více než milion hostů.

JES2
17:17

Soutěž o stavbu roku se koná už pošestnácté, od loňska nese jméno architekta, autora libereckého Ještědu Karla Hubáčka. Kraj se snaží víc zapojit veřejnost.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace