Krátké zprávy

Koupaliště v Turnově zahájí od 21. června letní provoz. Otevřeno bude každý den od 9 do 20 hodin. O prázdninách budou fungovat animační programy.

Policie ve spolupráci s hasiči včera z aquaparku Centra Babylon v Liberci preventivně evakuovala 164 lidí kvůli spadlému stropu.Nikomu se nic nestalo.

Vítězka juniorské dvouhry na Roland Garros Linda Nosková na domácím antukovém turnaji ITF ve Starých Splavech na finále nedosáhla.

Kolem přehrady v Jablonci se v sobotu za tropické teploty mezi lidmi v plavkách proplétali běžkaři v zimním oblečení. Na start Prasova běhu se postavilo 46 recesistů.
.jpg)
V Liberci s předstihem pro dopravu otevřeli zrekonstruovanou silnici z Horního Hanychova na Ještěd. Uzavřená byla silnice od začátku dubna.

Již po dvaadvacáté zavítala do Liberce víla Nisa, symbolická patronka řeky, která spolu se skauty nese poselství řeky Nisy od města k městu.

Liberec kvůli koronaviru loni výrazně omezil investice. Rozpočet původně se schodkem přes 130 milionů, skončil v přebytku více než 336 milionů korun.

Liberecký kraj připravuje rekonstrukci dvou mostů ve Svijanech na Liberecku, náklady projektanti odhadli na 80 milionů korun bez DPH.

Jablonec vyhlásil veřejnou soutěž na zajištění hromadné dopravy ve městě a přilehlém okolí od února 2023 na pět let. Původně měl být dopravce na deset let.

Oprava havárie plynovodu v ulici 5. května v noci na pondělí razantně omezí dopravu v Jablonci nad Nisou. Práce by měly být hotové za tři týdny.

V Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku začala více než rok trvající výstavba lůžkového pavilonu za 70 milionů korun bez daně.

V Libereckém kraji za posledních sedm přibylo 60 nových případů koronaviru. To je o polovinu méně než o týden dříve a nejméně od konce loňského srpna.

Parkování na sídlištích nebude Liberec regulovat pomocí systému, který umí rozpoznat registrační značky aut. Projekt nemá podporu vedení města.

Liberecké ulice v těchto dnech ochlazují kropicí vozy. Jezdit budou po celý tropický víkend, dopoledne v centru města a odpoledne kolem sídlišť.

Z Jablonce musí do konce července zmizet všechny herní automaty. Vyplývá to z vyhlášky o regulaci hazardu, kterou v dubnu 2019 schválili městští zastupitelé.

Na většině koupališť, která jsou už v provozu, je na začátku sezony čistá voda. Mírně zhoršenou kvalitu mají koupaliště v Dubé a rybník Bažantník.

Před letní sezonou dokončili v Jablonci nad Nisou nové toalety u přehrady Mšeno, kam v horkých dnech míří tisíce návštěvníků z širokého okolí.

V Liberci skončí v předstihu oprava mostu v Hanychovské ulici u starých pekáren. Tramvaje se díky tomu na trať ve směru na Ještěd navrátí tuto neděli.

Ve Frýdlantu začaly práce na nové stezce pro cyklisty a pěší kolem zámku. Stezka podél částí ulic Bělíkova a Zámecká by měla výrazně zvýšit bezpečnost.

V Libereckém kraji od minulého týdne nepatrně zlevnil benzin, nafta naopak mírně zdražila. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 aktuálně stojí 32,29 Kč.