Krátké zprávy

LBpanoramaNewMMLJeštěd
12:20

Městské informační centrum v Liberci čeká přestavba. Stávající prostory v budově Nového magistrátu v centru města už nevyhovují a jsou zastaralé.

koupačka
9:55

Širší využití než jen ke koupání by mělo mít koupaliště, jehož obnovu připravuje Jilemnice na místě zchátralého areálu. Zatím je hotová studie.

bižuPerly
7:46

Lib. kraj je turistickou oblastí, návštěvníci do něj míří za přírodou a sportem. Ve světě je unikátní  koncentrací sklářské a bižuterní výroby.

ANOblaha
7:12

Poslanec za ANO a známý liberecký pekař Jiří Bláha ve Sněmovně zřejmě brzy skončí. Řekl to Právu. Nahradit ho má pivovarník Marek Vávra.

josefuvdul2
5:40

Z bývalé sklárny a pily v Josefově Dole na Jablonecku by měly být apartmány. Investor je chce postavit do tří let chce za čtvrt miliardy korun.

šolcnáměstek
18:29

Náměstek primátora Liberce Jiří Šolc ( SLK) bude v letošních krajských volbách na jiné kandidátce. Bude na společné vytvořené KDU-ČSL a TOP 09.

JNlaznejablonec1
16:35

V historické budově lázní v Jablonci už není možné pořádat žádné akce. Na doporučení statiků je město nuceno secesní budovu pro veřejnost uzavřít.

HAS0211
14:29

Zhruba 14 milionů korun rozdělí letos Liberecký kraj z dotačního programu na podporu dobrovolných hasičů. Kraj přispívá už poosmé.

mentálovésocialni16
12:00

Resort sociálních věcí spravuje celkem 8 domovů pro mentálně postižené s celkovou kapacitou 289 lůžek. LK na provoz dává cca 38 milionů ročně.

lazneProhlIrma6
9:59

Zastupitelé LK schválili program Záchrana a obnova památek v kraji na rok 2020. Žádosti do něj možné podávat do 3. února na krajském úřadě.

terčBezšipek
9:19

Boleslavští střelci z oddílu SSK Škoda se zúčastnili závodu GP Syner v Liberci. V disciplíně vzduchová puška 40 ran dorost si  nejlépe vedla Valášková.

varhanyLadislav RennerOrez
8:20

Panská skála u České Kamenice. Ladislav Renner z Č. Lípy s fotografií zvítězil v soutěži O nejhezčí turistickou pohlednici ČR 2020 na RegionTour v Brně.

žitavskaCelek
7:57

Liberec dokončil za 18,5 milionu korun rekonstrukci prvního z šesti městských domů, kde budou takzvané sociální byty. Určené jsou pro lidi v nouzi.

DPPbusČervený
7:36

Další závažná zjištění v kauze DPMLJ popsal seznamzpravy.cz v článku Policie popsala fintu, která je ještě lepší než česká losovačka. Za minulého vedení se děly věci...

frydlantIrma2
5:46

Společnost DGS Druckguss Systeme, která působí v Liberci, postaví nový závod na výrobu odlitků ve Frýdlantu. Práci by tam mohlo najít až 400 lidí.

silniceopravaNakládka
18:29

Kraj vlastní téměř 2074 kilometrů silnic nižších tříd, což je 86 procent komunikací na jeho území.V nevyhovujícím stavu je zhruba 910 kilometrů, 44% silnic.

Zlodej ilustracni foto zdroj NEXT
16:19

Nejčastěji se policisté v LK loni zabývali vyšetřováním krádeží, tvořily třetinu  případů. Vyšetřovali i 1239 hospodářských deliktů a 134 mravnostních.

TURNhorolezectví1
14:19

O 17 milionů více chce letos dát kraj do cestovního ruchu, památkové péče a kultury. Tři miliony dostanou např. krajská muzea a galerie na akvizice.

peníze Na retez
12:21

Hlavně na investice použije Liberecký kraj vyšší daňové příjmy loňského roku. Rozdělit tak může přes 400 milionů korun. Resorty chtěly o 160 milionů víc.

pčrNováVes
10:08

V Lib. kraji loni klesla kriminalita skoro o pět procent, policie vyšetřovala 8572 trestných činů. Je to nejnižší počet minimálně za posledních 20 let.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace