Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ve Velké Bíteši liberecký SYNER staví moderní domov seniorů. Z velké části bude vytápěný udržitelnými zdroji 

18. 04. 2024 | 17:24

Senioři ve Velké Bíteši na Vysočině se dočkají nového domova, který bude z velké části vytápěný udržitelnými zdroji. V pětitisícovém městě vyrůstá moderní zařízení, které po dokončení nabídne až 134 míst. Investorem stavby je společnost DS Velká Bíteš s.r.o., jejíž představitelé mají za sebou několik realizací seniorských center po celé České republice.

bitešpoklep
Zleva: jednatel SYNER Robert Špott, Zdeněk Fiala a Jiří Dušek, zástupci investora, Bohumil Poláček, farář a starostka Velké Bíteše Markéta Lavická

Dodavatelem třípodlažního objektu je stavební společnost SYNER, jenž má v této kategorii staveb také bohaté zkušenosti a realizace například v Praze Slivenci a Bohnicích, Liberci, Sychrově, Terezíně, Ivančicích či Šanově.

Senioři ve Velké Bíteši se dočkají nového domova.

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na výstavbě objektu, který pomůže navýšit ubytovací kapacity pro seniory, a zároveň díky modernímu pojetí víme, že vznikne plně funkční zařízení s přesahem pro další generace,“ uvedl při poklepání základního kamene jednatel SYNER Robert Špott.

Slovo moderní objekt je zde skutečně na místě. Domov seniorů bude nejen bezbariérový, ale projektant myslel také na udržitelnost. Vytápění objektu bude řízeno dálkově, přičemž teplo je částečně zajištěno obnovitelnými zdroji energie, a to bioplynovou stanicí, která se ve Velké Bíteši nachází.

Před poklepem základního kamene.

Vedle 67 dvojlůžkových pokojů objekt nabídne vlastní kuchyni pro přípravu až 250 jídel denně. Nebudou chybět společenské a volnočasové místnosti či venkovní relaxační zóny se zelení, aby se senioři cítili komfortně. Stavební práce mají být hotové v průběhu léta příštího kalendářního roku.

TZ SYNER