Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Českolipský závod City Cross Run&Walk odstartuje už tuto sobotu 28. září

24. 09. 2019 | 8:02

Do startu největšího závodu pro běžce i neběžce v České Lípě zbývá už jen několik dnů. Čtvrtý ročník závodu City Cross Run&Walk proběhne v sobotu 28. září, první starty jsou naplánované na 10 hodinu, registrace v den závodu bude spuštěna v 8 ráno.

Pro běžce jsou přichystané trasy dlouhé 7 a 16 kilometrů, na programu je také rodinný kilometrový běh, školní štafety a pro úplné neběžce i procházka.  
„V minulosti jsem se závodu účastnil jako běžec. Je pro mě nyní velmi zajímavé vidět závod z druhé strany a podílet se na jeho organizaci. Věřím, že si z připravených tras vyberou opravdu všichni a zapojí se jak jednotliví sportovci, tak i děti, školy a rodiny s dětmi a užijí si prima sportovní den. Sedmikilometrovou trasu určitě lidé zvládnou i bez většího tréninku. Trasy závodníky protáhnou městem, ale i přírodou v okolí České Lípy, přichystaný je i bohatý doprovodný program. Takže i když se nebudou občané chtít účastnit aktivně, budeme rádi, když přijdou alespoň fandit,“ uvedl českolipský uvolněný radní Michal Prokop. 
 
Zvýhodněné registrace za 300 Kč pro závody na 7 a 16 km platí až do 23. září. V den závodu je registrace o stovku dražší. Startovní čísla si budou moci závodníci vyzvednout přímo v den závodu na Škroupově náměstí. Startovné se platí jen pro závody na 7 a 16 km, dětský a rodinný běh a procházka jsou zdarma.
 
Rodinného běhu se mohou zúčastnit děti samy, nebo s rodiči, závod se dá absolvovat i s kočárkem. Start a cíl je na náměstí T. G. Masaryka. Závod na 7 km běžce protáhne centrem města, ale zavede je například i do průmyslové zóny Dubice, kde budou běžci probíhat skrz výrobní halu společnosti Modus. Závodníky čeká také běh přes historický autobus poblíž vodního hradu Lipý nebo běh Městským parkem. 
 
Sportovci, kteří se vydají na nejdelší, 16 km trasu, se pak proběhnou ještě obecním lesem až na autodrom do Sosnové, trasu centrem města budou mít stejnou jako běžci na sedmikilometrové trati. Sedm kilometrů pak ujdou i ti, kteří se vydají v rámci City Cross Run&Walk pouze na procházku. Ta startuje i končí na Škroupově náměstí. 
Mapa„Do organizace celého dne se zapojí i naše příspěvkové organizace nebo nejrůznější spolky. Na startu se tak můžete těšit na mažoretky Rytmic, vystoupení taneční skupiny Tutti Frutti nebo na Hluchou partu. Krásnou hudební kulisu závodníkům na trase vytvoří mladí hudebníci z projektu Škola rocku, před vyhlášením pak zahraje kapela Tcheichan. City Cross Run&Walk je největší sportovní akce, kterou město pořádá, proto budeme rádi, když si ji lidé užijí. Hezké počasí máme objednané,“ doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová. 
 
www.mucl.cz