Obnova silnice z Mimoně na Mnichovo Hradiště začne v květnu. Tendr se musel několikrát opakovat

20. 03. 2020 | 12:31

Dlouho plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy 268 z Mimoně na Českolipsku na Mnichovo Hradiště by měla začít v květnu. Stavět se mělo už loni, Liberecký kraj musel ale soutěž několikrát opakovat. Zakázku za více než 184 milionů korun nakonec získal Metrostav, více než šesti miliony korun se na ní bude podílet město Ralsko. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). Stavba potrvá dva roky.

silniceLBJNDam
ilustrační foto

Investorem stavby je kraj, který získal na projekt 157 milionů z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rekonstrukce se dočká úsek od železničního přejezdu v Mimoni po hranici se Středočeským krajem v Dolní Krupé. Stavba nezahrnuje zhruba 1,5 kilometru zatáček u Horní Krupé. Tento úsek se bude dělat samostatně.

Silnice je podle Svitáka v kritickém stavu a rekonstrukci nutně potřebuje. "Ty nejhorší, kritické úseky jsme odfrézovali tak, aby byl umožněn pokud možno bezpečný zimní provoz. Silnici jsme vybavili provizorním značením a byla tam snížena rychlost," doplnil hejtmanův náměstek.

Silnice 268 je důležitou spojnicí do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Součástí projektu jsou i rekonstrukce dvou mostů a propustků, přeložky inženýrských sítí, výstavba autobusových zastávek nebo přestavba rozlehlé křižovatky v centru Kuřívod na kruhový objezd. Zhruba 6,3 milionu korun se proto bude na projektu podílet město Ralsko.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace