V České Lípě začaly díky příznivému počasí opravy komunikací, město na ně dá 20 milionů korun

25. 03. 2022 | 11:10

V České Lípě začaly díky příznivému počasí opravy komunikací. Město na ně má letos v rozpočtu 20 milionů korun, zhruba o 14 procent víc než loni. Peníze jsou určené nejen na opravy silnic a chodníků, ale také na obnovu dopravního značení nebo údržbu cyklostezek, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Práce začaly obnovou chodníků hned na několika místech.

silnice-prace-road-work-1148205 960 720 menší
Ilustrační foto

"Opravy vozovek a chodníků jsou jedním z nejdůležitějších úkolů při správě města. Jsou to věci, které přímo ovlivňují kvalitu života našich občanů, protože komunikace využívají každý den a změnu okamžitě zaznamenají. Snažíme se jim tedy v maximální míře vycházet vstříc, město však spravuje 200 kilometrů chodníků a 120 kilometrů silnic. Při takovém množství kilometrů se musíme řídit finančními a personálními možnostmi města, a proto nikdy nemůžeme opravit vše hned," doplnila starostka Jitka Volfová (ANO).

Při větších opravách komunikací a chodníků město postupuje podle stanoveného plánu. "Při jeho tvorbě vycházíme nejen ze stupně poškození a míry opotřebení vozovek a chodníků, ale přihlížíme také k podnětům občanů. Závěry si děláme také díky vlastním kontrolám. Tvoříme si tak určitý zásobník oprav, ze kterého potom sestavujeme návrh plánu oprav komunikací. Pro první pololetí letošního roku máme v plánu schváleno celkem třináct větších oprav," řekl místostarosta Jaroslav Turnhöfer (Živá Lípa).

Už teď začaly podle Kňákal Brožové práce na opravě chodníku v ulici Roháče z Dubé a také oprava chodníku ve Svárovské ulici. Nejvíc oprav čeká letos právě Svárovskou ulici, kromě opravy chodníku na několika místech se tam počítá i s novým přechodem pro chodce naproti pobočce České pošty. "Další velké opravy chodníku město plánuje v Okružní ulici, v plánu je také obnova chodníků v Brněnské nebo v Sokolské ulici," dodala mluvčí radnice.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace