Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

150 dětí z mateřských škol předvedlo své dovednosti na Kytičce písniček

21. 05. 2019 | 11:57

Šestnáctý ročník festivalu Kytička písníček se uskutečnil 15. května v Jablonci nad Nisou. Přehlídky dětských pěveckých sborů mateřských škol Libereckého kraje se zúčastnilo na 150 dětí z šesti mateřských škol Jablonecka.

dítěKrálík
ilustrační foto

„Kytička písniček je tradiční akcí, nad kterou rád přebírám záštitu. Jedná se o nesoutěžní přehlídku, která je pro děti dobrou šancí vyzkoušet si vystoupení před publikem. Těší mne vysoká účast malých zpěváčků a především ochota učitelů věnovat čas rozvoji uměleckého cítění u dětí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přehlídky se zúčastnily děti z mateřských škol Kapička, Slunečnice, Mšeňáček, Jablíčko, Na Kopečku a samozřejmě dětský pěvecký sbor Skřivánek. „Přehlídka byla pestrá, barevná, s písněmi lidovými i umělými, s doprovodem klavíru, kytary i tahací harmoniky, děti hrály na dětské rytmické nástroje i s doprovodnými tanečky,“ uvádí organizátorka Věra Pokorná.

MŠ Kapička ztvárnila lidové písně, při kterých děti napodobovaly různá řemesla za doprovodu akordeonu. Úvodní skladba z filmu představila piráty z MŠ Slunečnice; nechyběla velká pirátská loď s piráty či převlečené citrónky. S písněmi Petra Skoumala a známé dvojice Svěrák a Uhlíř se představila MŠ Mšeňáček.

Děti z MŠ Jablíčko zpívaly lidové písně, například velice známou skladbu o cestáři. Poprvé se představily Meluzínky z MŠ Na Kopečku s hrou na flétny s klavírním i kytarovým doprovodem. Dětský pěvecký sbor Skřivánek vsadil na veselou vlastní tvorbu i s písní pro jablonecké sportovce. V roli moderátorek se představily Zuzanka Krausová a Kateřinka Poledníková, které uváděly jednotlivé sbory a učitelkám předávaly květiny.

Všechny sbory dostaly diplom za účast, sladkosti a dárky. Akce každoročně probíhá pod taktovkou dětského pěveckého sboru Skřivánek ve spolupráci s jabloneckým Eurocentrem. Podpořilo ji město Jablonec nad Nisou i Liberecký kraj.

LK/Jan Mikulička