Budování cyklotrasy Odra – Nisa pokračuje, kraj na úsek po Jablonci přidal 1,7 milionu

16. 08. 2021 | 11:09

Další část města bude pro cyklisty bezpečnější. Minulý týden byly zahájeny práce na budování další části cyklotrasy Odra – Nisa – úsek ulice 5. května – silnice I/14. Konkrétně práce zasáhnou úsek od náměstí Boženy Němcové po sjezd na komunikaci I/14 ve směru na Lučany.

cykloILustrOK
ilustrační foto

„Na tuto stavbu město získalo od Libereckého kraje z programu Rozvoje cyklistické dopravy dotaci ve výši 1,7 mil. Kč,“ říká Markéta Spurová z oddělení dotací. Dotace pokryje významnou část celkových nákladů potřebných na realizaci stavby. Ty by měly dosáhnout částky 4,4 mil. Kč včetně DPH a budou zahrnovat zpevnění zárubní zdí a vyztužení svahů. Obnoveno bude veřejné osvětlení na náměstí Boženy Němcové a v propojovací stezce Na Mýtině a Pionýrů. Chybět nebude ani nové dopravní značení po celé trase.

„Cílem prací je zlepšení stavu komunikací a zvýšení bezpečnosti cyklistů, proto prosíme občany o shovívavost po dobu stavby,“ říká Pavel Sluka z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

JN/Jana Fričová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace