Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dárky k oslavě 120. výročí založení jabloneckého Muzea skla a bižuterie se rozbalují 21. června

14. 06. 2024 | 8:26

Nové herní prvky v parku, slavnostní křest maskota, kulturní program, tvůrčí dílny, prohlídka muzea s novým pracovním listem a spousta dalších atrakcí a zábavy. To jsou dárky pro zvídavé děti k oslavě 120. výročí od založení jabloneckého Muzea skla a bižuterie.
 

Malá Nisanka 01, foto soubor
Soubor Malá Nisanka.

V červnu je hlavní pozornost v rámci oslav muzejního výročí věnována především dětem. Během celého dne, v pátek 21. června, je čeká pestrý zábavný program. Budou jim poprvé zpřístupněny nové herní prvky v muzejním parku, připravena jsou divadelní představení na chůdách Orbis Pictus v podání divadelního souboru Geisslers Hofcomedianten, kouzelnické čarování profesora Zlomtužky i oblíbený skákací hrad. Hudební program se ponese v duchu „děti dětem“, představí se Malá Nisanka a Velký dechový orchestr ZUŠ v Jablonci nad Nisou.

Děti dostanou pracovní kartičku s úkoly, za jejichž splnění je čeká malý dárek. A na jaké herní prvky se mohou děti těšit? „Ve spolupráci s designérem Romanem Kvitou, který je autorem krásné dětské expozice na Kristiánově, jsme připravili třeba obří krasohled, zvonkohru nebo kuličkovou dráhu“, doplnila muzejní edukátorka Dana Křivánková. Jak velí zaměření muzea, všechny prvky mají něco společného se sklem či bižuterií. V odpoledních hodinách bude pokřtěn dětský muzejní maskot, kterému děti samy vybraly jméno ve dvoukolové anketě. Ten také v rámci jednoho z úkolů provede děti muzeem a ukáže jim, jaké dětské předměty tu mohou najít.

„Dětský den je slavnostním vyvrcholením našeho dlouhodobého záměru, a sice nabídnout obnovený muzejní park k aktivnímu odpočinku zejména rodinám s dětmi“, uvedla ředitelka jabloneckého muzea Milada Valečková. Kromě herních prvků tu mohou využít kompletní zázemí muzea, třeba zdarma sociální zařízení včetně přebalovacího pultu, nabídku kávy a vody z nápojového automatu.

Dětský den v muzeu proběhne v pátek 21. června, od 10 do 15 hodin pro školy a od 16 do 18 hodin pro veřejnost. Na organizaci se podílejí Spolek přátel muzea, Dům dětí a mládeže Vikýř
a Základní umělecká škola v Jablonci nad Nisou. Vstup je zdarma.
Bližší informace o programu naleznete na www.msb-jablonec.cz

TZ/Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou