Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dětské hřiště v Čelakovského ulici v Jablonci nad Nisou se dočká nového povrchu 

09. 06. 2019 | 6:02

Rada města odsouhlasila přímé zadání zakázky malého rozsahu na opravu dopadové plochy na dětském hřišti v ulici F. L. Čelakovského, které je součástí sportovního areálu volnočasových aktivit. Celkové náklady na rekonstrukci budou činit bezmála 780 tisíc korun.

hřistě dětské 1 boy-722420 1280
Ilustrační foto

Díky přímému zadání zakázky můžeme urychlit opravu dopadové plochy dětského hřiště, které je značně poškozeno a nevyhovuje bezpečnostním normám. Dětem tak hrozí riziko úrazu,“ informuje o stavu hřiště náměstek primátora Štěpán Matek a dodává, že se pryžová dlažba rozestupuje a několik dlaždic dokonce chybí. Město jako provozovatel nese za bezpečnost na veřejných hřištích právní zodpovědnost.

Oddělení správy veřejné zeleně proto nechalo na potřebnou opravu hřiště zpracovat tři cenové nabídky, ze kterých vzešla ta nejvýhodnější. Zakázku získala firma 4soft, s.r.o., která je schopna zajistit opravu dopadové plochy za nabídnutou cenu do konce června 2019.

Pokud by proběhlo standardní výběrové řízení, celý proces by trval mnohem déle a hřiště by se muselo pro veřejnost uzavřít. Do tohoto bodu jsme však s ohledem na blížící se letní prázdniny nechtěli dojít, a proto jsme zvolili rychlejší řešení,“ uzavírá Štěpán Matek.

TZ/Jana Hajná