Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Divadlo v Jablonci nad Nisou hledá nového ředitele za Pavla Žura, který před rokem náhle zemřel

14. 06. 2024 | 14:41

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou hledá ředitele, správní rada vyhlásila výběrové řízení. Zájemci mohou podávat přihlášky od 1. srpna do konce září. Nový ředitel by měl být jmenován 1. listopadu 2024, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová. Divadlo má už rok dočasné vedení poté, co loni v červnu zemřel Pavel Žur, který stál v jeho čele od roku 1999.

JNdivadlo2
Foto + fotogalerie z www.divadlojablonec.cz

Městské divadlo Jablonec je obecně prospěšnou společností, kterou město založilo v roce 1998 a vedením pověřilo Jaroslavu Syrovátkovou. V následujícím roce vystřídal Pavel Žur, který byl ředitelem divadla až do své náhlé smrti v červnu 2023, bylo mu 57. Žur byl nejen ředitelem divadla, ale také sbormistrem Dětského pěveckého sboru Vrabčáci a dlouholetým jabloneckým zastupitelem. Divadlo teď dočasně vede Lucie Peterková, kterou správní rada řízením pověřila loni v prosinci.

"Uchazeč o tento post by měl mít vysokoškolské vzdělání, být trestně bezúhonný a měl by mít minimálně pětiletou praxi v kulturní oblasti," doplnila náměstkyně primátora Jana Hamplová. K přihlášce je třeba přiložit motivační dopis s návrhem koncepce směřování a rozvoje divadla. Přihlášky mohou zájemci podávat v uzavřené obálce označené Výběrové řízení na ředitele společnosti Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s. – NEOTEVÍRAT a doručit buď poštou na adresu divadla, nebo do jeho sekretariátu.

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou sídlí v budově postavené počátkem 20. století podle návrhu vídeňského ateliéru Fellner & Helmer, který navrhl i divadlo v sousedním Liberci, to je ale o čtvrt století starší. Jablonecké divadlo postavené ve stylu secese bylo slavnostně otevřeno v září 1907. Divadlo nemá vlastní stálý soubor. V roce 2022 navštívilo jeho představení 55.000 diváků, loňská data zatím k dispozici nejsou. Město letos chod svého divadla dotuje 12,8 milionu korun.

čtk