Do rušné Palackého ulice v Jablonci se v dubnu vrátí stavbaři, vybudují cyklopruhy

12. 01. 2022 | 13:25

Do rušné Palackého ulice v Jablonci nad Nisou se v dubnu vrátí stavbaři. Po rekonstrukci dvou křižovatek chce radnice podél jedné z hlavních městských ulic vybudovat cyklopruhy a zvýšit tak bezpečnost cyklistů i pěších. Náklady projektanti odhadli na 40 milionů korun, z toho 16 milionů půjde z evropských a státních fondů. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Petr Roubíček (ODS). Radnice teď hledá dodavatele, lhůta pro podání nabídek končí 31. ledna.

jablonec palackeho ul usek od volta k zast jablonex
Foto: JN

Palackého je jednou z hlavních jabloneckých tepen, po níž denně projedou tisíce automobilů. Loni prošly modernizací dvě rušné křižovatky s Riegrovou ulicí a s ulicí U Přehrady. Hlavním cílem projektu bezmála za 17,5 milionu korun byla modernizace semaforů na obou navazujících křižovatkách. Byly v havarijním stavu a navíc nedokázaly reagovat na hustotu provozu. V Riegrově ulici přibyl odbočovací pruh do Mšena, nové je ale také veřejné osvětlení a opravou prošly i chodníky v obou navazujících křižovatkách. Práce tam skončily v prosinci.

Od dubna by se podle Roubíčka mělo pracovat na dalších úpravách bezmála dva kilometry dlouhé silnice. Nejprve začnou práce na úseku od křižovatky s Riegerovou ulicí po přejezd přes Bílou Nisu v Rýnovicích. "Součástí projektu jsou úpravy křižovatek kvůli bezpečnosti chodců a cyklistů, úpravy zálivů autobusových zastávek, rekonstrukce veřejného osvětlení včetně přemístění stožárů, přechody pro chodce včetně ostrůvků a stavba nové lávky pro pěší a cyklisty. Celý úsek bude proznačený vodorovným dopravním značením pro cyklisty," popsal rozsah prací Roubíček.

V červnu by pak měly začít práce i na druhém úseku Palackého ulice od Horního náměstí po křižovatku s ulicí U Přehrady. "V projektu je rekonstrukce chodníků včetně veřejného osvětlení, úprava 14 přechodů také z hlediska sluchově, zrakově či pohybově postižených osob a obnova obrusné vrstvy komunikace včetně vodorovného dopravního značení," dodal primátorův náměstek. Práce by tam podle něj měly skončit v říjnu.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace