Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dopravu v centru Jablonce nad Nisou zkomplikují od dnešního dne opravy komunikací

03. 07. 2024 | 5:44

Dopravu v centru Jablonce nad Nisou zkomplikují od středy rekonstrukce komunikací, vodovodů a kanalizací. Zcela uzavřena bude do konce srpna pro dopravu část ulice Generála Mrázka. S dopravními omezeními je třeba počítat také v ulicích Větrná, Antonína Dvořáka a Máchova, kde se do 15. září bude pracovat na rekonstrukci kanalizace a vodovodu včetně přípojek, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Central Jablonec 1 - nahled
ilustrační foto

V ulici Generála Mrázka, která je rušnou spojnicí od radnice směrem k Obchodnímu domu Central, se pracuje od poloviny června, dosud tam byl provoz jen omezený. "Teď se ale uzavře úplně. Uzavírka kvůli opravě ulice se týká části mezi ulicemi Kubálkovou a Máchovou, pro pěší bude vždy průchozí jeden chodník. Na Mírovém náměstí, před kinem Radnice, je třeba počítat se změnou dopravního značení," doplnila Fričová. Dělat se bude nový povrch, chodníky i veřejné osvětlení, oprava přijde na bezmála 5,5 milionu korun.

V souvislosti s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu bude částečně uzavřená také křižovatka Máchovy ulice s ulicí Antonína Dvořáka, krátkodobě bude uzavřená křižovatka Máchovy s Větrnou ulicí a neprůjezdná bude kvůli výkopovým pracím Máchova ulice mezi oběma křižovatkami. "Objízdná trasa je vedená obousměrně po přilehlých místních komunikacích." řekla Fričová.

Kvůli stavbě v ulici Generála Mrázka musí s komplikacemi počítat i cestující v městské dopravě, upraveny budou podle Fričové trasy linek 103, 112, 116 a 133. Linka 103 bude vynechávat zastávky Mírové náměstí a Kino Radnice. Linka 112 nebude obsluhovat zastávky Obchodní akademie, Mírové náměstí, Kino Radnice a Divadlo a linka 116 bude ve směru na Želivského obsluhovat zastávku Divadlo, ale nepojede na Mírové náměstí a ke Kinu Radnice.

čtk