Dub ohrožuje děti na hřišti, nyní se musí pokácet. Na podzim jej nahradí více jiných stromů
Tento týden se bude kácet v jablonecké ulici Pasířská. K zemi musí jít vzrostlý dub v blízkosti dětského hřiště. Důvodem je rozsáhlá hniloba kmene i kosterních větví.
„Bohužel musíme nechat pokácet vzrostlý dub rostoucí v ulici Pasířská v blízkosti dětského hřiště. Provedená přístrojová měření prokázala rozsáhlou hnilobu kmene i kosterních větví,“ konstatuje Štěpánka Gaislerová, vedoucí oddělení správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu.
Podle jejích slov může vzhledem k rozsahu poškození selhat kmen nebo část koruny. „Proto musí být strom pokácen neprodleně, aby nebylo ohrožené zdraví občanů v této frekventované lokalitě,“ uzavírá Gaislerová s tím, že na podzim budu v okolí hřiště vysazené nové stromy, které pokácený dub nahradí.
JN/Jana Fričová