Hlasujte pro opravené Centrum terénních a ambulantních služeb v ulici 5. května v Jablonci

19. 05. 2020 | 16:05

Statutární město přihlásilo projekt Centrum terénních a ambulantních služeb v Jablonci nad Nisou do 3. ročníku soutěže Náš evropský projekt. Soutěž pořádá Zastoupení evropské komise ČR, na jejíž facebookové stránce bude moci veřejnost hlasovat a vybrat tak tři vítězné obce, které si rozdělí 150 tisíc Kč na uspořádání obecních slavností.

Jablonec IMG 20190108 115138
Foto: JN

Cílem soutěže Náš evropský projekt je ocenit ty, které vznikly v českých obcích nebo městech a byly podpořené z evropských fondů. Šanci uspět mají opravdu všichni bez ohledu na velikost. O vítězi rozhodne v internetovém hlasování široká veřejnost,“ říká Pavlína Žáková, ekonomická expertka na Zastoupení Evropské komise v ČR. Tři vítězné obce získají celkem 150 tisíc Kč na uspořádání obecních slavností a poznávací zájezd do sídla Evropské komise v Bruselu. Speciální cenu obdrží i projekt s největším absolutním počtem hlasů.

Podmínkou přijetí do soutěže bylo, že přihlášený projekt musí být dokončený, podpořený z dotace Evropské unie a že zadavatelem či příjemcem dotace bylo město, obec, městská část či jimi zřizovaná organizace. Tyto podmínky splňuje projekt Centrum terénních a ambulantních služeb v Jablonci nad Nisou,“ vysvětluje vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu Iveta Habadová.

Projekt zahrnoval přestavbu Nízkoprahového zařízení Kruháč a celkovou rekonstrukci budovy v ulici 5. května, kde klub sídlil. Díky tomu je nyní možné pod jednou střechou nabídnout daleko širší spektrum sociálních služeb, které zastřešuje jablonecké středisko Diakonie ČCE, takže kromě nízkoprahového klubu centrum poskytuje terénní pečovatelské služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením a ambulantní i terénní sociálně aktivizační službu pro rodiče s dětmi.Foto: JNŽádost o dotaci byla předložena v říjnu 2017, realizace proběhla v roce 2018, dotační projekt trval až do ledna 2019. Objekt byl slavnostně otevřen 29. ledna 2019. Výsledkem je nové a rozšířené zázemí pro kvalitní poskytování sociálních služeb, lepší materiálně technická základna služeb současných i sociální práce s cílovými skupinami, což výrazně přispívá ke zdárné inkluzi osob sociálně vyloučených i tímto stavem ohrožených a osob se zdravotním postižením. „Celkové náklady projektu činily necelých 14,3 mil. korun, městu byla vyplacená dotace z EU ve výši 10,5 mil. korun a ze státní pokladny 0,6 mil. korun,“ připomíná Habadová.

Soutěžní projekty budou zveřejněné na facebookových stránkách soutěže zde, kde pak bude moci veřejnost hlasovat, a to přidělováním „lajků”. V minulých ročnících uspěla například nová čistička odpadních vod, opravený kostel, hřiště pro děti, zrekonstruované koupaliště či záchrana jedinečného lokálního biotopu.

Projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a realizován v rámci Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec – Jablonec nad Nisou.

JN/Jana Fričová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace