Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jablonec za 900 tisíc korun kompletně obnovil park v ulici Pod Baštou, vysadili nové stromy, keře a trvalky

19. 07. 2019 | 11:28

Park v ulici Pod Baštou prošel kompletní obnovou, a to bezmála za 900 tisíc korun.  V parku je nový mobiliář a opravená cestní síť, vysazeno bylo šest stromů a 111 metrů čtverečných parku je osázeno trvalkami a keři.

park Pod Baštou II
Foto: Jana Hajná

Práce na obnově parku skončily v druhém červnovém týdnu. Od podzimu loňského roku je prováděla firma Plantastyl s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení. „Obnova parku vyšla celkem na 884 tisíc korun. Kromě toho jsme nechali opravit také přilehlý chodník a osvětlení. Daná oblast tedy prošla obnovou kompletně. Pokud bychom šli cestou drobných průběžných oprav, nedávalo by to smysl,“ vysvětluje náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek.

Přípravné práce v parku zahrnovaly i odstranění dvou poškozených stromů, smrku a lípy. „V rámci obnovy parku jsme ale zeleně naopak přidali. Nechali jsme vysadit šest stromů a založit záhony se 40 kusy solitérních keřů, 532 kusy půdopokryvných keřů a 97 kusy trvalek,“ upřesňuje vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová s tím, že součástí obnovy parku je i nový mobiliář, šest laviček a dva odpadkové koše. Také cesty v parku byly nově upraveny.

Opravy přilehlého chodníku a veřejného osvětlení, které provedly Technické služby Jablonec nad Nisou, stály 240 tisíc korun. „Chodník už byl v dezolátním stavu. Technické služby opravily asfalt a vyměnily tři sloupy veřejného osvětlení, na kterých jsou upevněna moderní 70 wattová svítidla, která se vyznačují dobrou svítivostí a nízkou spotřebou,“ informuje vedoucí technického odboru Pavel Kozák.

Celá obnova parku byla provedena velmi citlivě bez poškození kořenového systému stromů. Původní čtyři parkové cesty nahradily dvě s jednou spojovací cestičkou. „Jsem rád, že máme další obnovený park, který se nachází v klidové části centra města. Park je bezbariérový, a proto je vhodný i pro maminky s kočárky,“ uzavírá náměstek Matek s tím, že aktuálně se uvažuje o obnovení zeleně v okolí kruhového objezdu v ulici Rýnovická a v Pasekách.

TZ/Jana Hajná