Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jablonec připravuje ve Vrkoslavicích modernizaci Montessori školky za 44 milionů. Na rekonstrukci získal dotaci

22. 11. 2019 | 15:15

V Jablonci nad Nisou připravují modernizaci Mateřské školy Montessori v části Vrkoslavice. Objekt už není v dobrém stavu, zvýšit by se měla i kapacita zařízení. Na projekt za 44,4 milionu korun získal magistrát dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), pokryje zhruba 64 procent nákladů. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora pro rozvoj Petr Roubíček (ODS).

Opravou projde současná budova, která pochází z 20. let minulého století, a k ní bude přistavěn nový objekt. "Projekt řeší kapacitu školky, která se tím zvýší o 16 míst, bezbariérovost, kuchyň, způsob zásobování, parkování, problémy s vlhkostí i hygienické nedostatky, které se ve školce začaly objevovat," popsal rozsah prací Roubíček. Školku čeká nejen rekonstrukce, nové bude i její vybavení.

Práce začnou v červenci příštího roku a hotovo bude na konci prázdnin 2021. Budova bude po celou dobu rekonstrukce prázdná. Magistrát teď řeší, kam zhruba 60 dětí dočasně umístit. "Jako jedno z možných míst se nabízí prostory bytu školníka v Základní škole 5. května," uvedl náměstek primátora pro školství David Mánek (ANO). Tato základní škola také nabízí Montessori vzdělávání a prostory by pak podle něj mohla použít pro výuku.

Jablonec v posledních letech investuje do úprav svých mateřských škol miliony. Rozrostla se tak například Mateřská škola Nová Pasířská, kde přestavbou bývalého školnického domku vznikla třída pro 24 dětí. Další třída pro 24 předškoláků vznikla přestavbou bývalých jeslí, ve kterých v posledních letech sídlilo fitness centrum. Třída je odloučeným pracovištěm Mateřské školy Josefa Hory. Město má kolem 1650 míst v mateřských školách, z toho bylo zhruba 170 dětí mladších tří let. Zájem o umístění mladších dětí roste.

čtk