Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jablonecké muzeum zve na Sametovou třicítku. Akci okoření několik svérázných kreslených vtipů

11. 11. 2019 | 8:29

K letošnímu kulatému výročí sametové revoluce připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou na listopad mimořádný program pro veřejnost i školy s příznačným názvem Sametová třicítka. Vyvrcholí celodenní akcí v sobotu 16. listopadu.

vlajka čr nehty
ilustrační foto

Všem, kteří se zajímají o moderní dějiny naší země, v rámci programu nabídne muzeum v úterý 12. listopadu od 17 hodin odbornou přednášku s názvem Jak Havel vystřídal Husáka. Historik Michal Macháček bude ve svém výkladu hovořit o krizi v socialistickém Československu v předvečer sametové revoluce. Až do vánočních svátků potrvá speciální edukační program pro školy pod vedením muzejního pedagoga a soutěžní kvíz pro všechny návštěvníky muzea.

Vyvrcholením připomínky 30 let života v demokracii bude celodenní akce v sobotu 16. listopadu od 9 do 18 hodin. „Připravili jsme tematické komentované prohlídky expozicemi a naučně-zábavný kvíz pro všechny generace návštěvníků, který nabídne rekapitulaci takzvaného Sametu  v Jablonci nad Nisou prostřednictvím vybraných archivních fotografií, dokumentů, plakátů a videozáznamů,“ zdůraznil kurátor muzea Petr Čížek.

Tyto materiály poskytly Státní okresní archiv v Jablonci nad Nisou a statutární město Jablonec nad Nisou. „Po celý den potrvá tvůrčí dílna s výrobou vlaječek, papírových klíčů zdobených kamínky nebo navlékání náramků se symbolickým kovovým klíčem, vše samozřejmě v národních barvách trikolóry,“ doplnila muzejní edukátorka Milena Zachařová. Od 17 hodin začne hudební vystoupení humoristy a písničkáře Miroslava Kemela, který speciálně pro muzeum vytvořil několik svérázných kreslených vtipů.

TZ Muzeum skla a a bižuterie