Kouzlo jabloneckého křišťálu inspirované podmořským světem rozzářilo hotelovou ikonu v Dubaji

19. 03. 2020 | 5:35

Je čas na něco pěkného. Kouzlo křišťálu v podmořském světě: Jablonecká Preciosa svými instalacemi rozzářila dubajský hotelový komplex Atlantis, který je ikonou dubajské hotelové scény díky kombinace ideální polohy v Arabském zálivu s výhledem na panorama Dubaje.

preciosaDubajHOtel
Foto: Preciosa

Hotel prošel rekonstrukcí pod kreativním dohledem studia HBA z Dubaje. Společnost Preciosa Lighting byla přizvána ke spolupráci, aby vytvořila osvětlení pro sedm různých prostor. Poutavou instalací je zavinutá spirální ulita umístěná v prostoru Plato's Coffee & Tea Lounge. Inspirací pro tento unikátní lustr bylo moře.

Záměrem jabloneckých designérů bylo ukázat jednoduchou krásu ulity. Tým dokázal vyřešit nejdůležitější hledisko, a to podobu kovové konstrukce, aby byla téměř neviditelná. Lustr se skládá z přibližně 35 000 broušených korálků ve třech odstínech modré tyrkysové barvy. K vytvoření iluze podmořského světa se kolem ulity vznáší asi 4 500 ověsů mandlového tvaru, které jsou zavěšené na 180 záchytných lankách okolo lastury.

Foto: Preciosa

Svítidlo ve tvaru ulity

Práce na unikátní instalaci přinesla řadu netradičních řešení. Konstrukce lustru je sama o sobě originálem, byla tvarována ručně. Jedinečný tvar ulity je atypický. Aby schránka působila co nejkompaktněji, obsahuje vnitřní spirálu. Při její výrobě byly použity dvě vrstvy korálků, vnitřní a vnější.

Foto: PreciosaNavržený design je pro výrobu mnohem náročnější než standardní lustr a díky kvalifikovaným pracovníkům Preciosy byla společnost schopna vytvořit a vyrobit t 3D tvar v podobě ulity. V podvodním baru a restauraci Ossiano osvětluje prostor řada originálních kreací od společnosti Preciosa. Více než sedm metrů vysoká zářivě fialová křišťálová stardustová zeď vítá hosty tohoto originálního prostoru. Podvodnímu mořskému světu vévodí hlavní dvoumetrový lustr. Skleněné tyče v medových a jasně čirých odstínech byly zkombinovány s kovovým povrchem v barvě zlata a bronzu. Svítidlo, jehož linii zakončují smyčky nekonečného tvaru, vyvolává svou jednoduchou formou mnoho představ i výkladů k interpretaci.

Inspirace podvodními květinami

Vřelou atmosféru prostoru recepce hotelu Ossiano dodává další dílo jabloneckých sklářů. Inspirací pro tuto instalaci byly podvodní květiny a jejich pohyb v oceánu. Jsou oslavou jabloneckého křišťálového dědictví a tradičního řemesla z Crystal Valley a pracuje s velkými ručně foukanými kusy. Světelná kreace upoutává pozornost tím, že je tvořena klastrem křišťálových komponent zvonového tvaru. Skrytým překvapením jsou navíc další svítidla umístěná rafinovaně uvnitř.

TZ Preciosa

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace