Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Letos uplynulo 400 let od sňatku Isabely Kateřiny z Harrachu s Albrechtem z Valdštejna

23. 11. 2023 | 5:43

Letošní rok vyhlásil Národní památkový ústav Rokem Harrachů. Cyklus akcí napříč celým rokem i republikou se nese pod mottem „Harrachové, vznešenost zavazuje“. Výročí tohoto významného rodu připomene i Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

valBilance2
Foto Kateřiny a Albrechta je z letošních Valdštejsnkých slavností ve Frýdlantu.

Letos uplyne právě 400 let od nástupu Arnošta Vojtěcha z Harrachu na pražský arcibiskupský stolec a zároveň 400 let od sňatku Isabely Kateřiny z Harrachu s Albrechtem z Valdštejna. Jablonecké muzeum ve spolupráci se svým Spolkem přátel připravilo k výročí program zahrnující přednášky a komentovanou prohlídku.

Foto: MSB Jablonec„Jan Luštinec je nejen přední český odborník na tento rod, ale též spoluautor knihy Harrachové, vznešenost zavazuje. Je ale také skvělým vypravěčem, o tom se mohou zájemci přesvědčit na jeho přednášce s názvem Ze života posledních Harrachů,“ řekla Marta Broulová, předsedkyně Spolku přátel Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Druhou část programu obstará hlavní muzejní kurátor Petr Nový, který představí výrobky harrachovské sklárny nejen na přednášce, ale i na následné komentované prohlídce expozicí.

Akce se uskuteční v pondělí 4. prosince, a to od 10.30 hodin pro odborné školy a veřejnost a od 15.30 hodin pro veřejnost. Kapacita sálu je omezena, proto je nutné se na akci předem registrovat nejpozději do 30. listopadu na e-mailu info@msb-jablonec.cz. Vstup je zdarma.

Podrobné informace najdete na webu muzea www.msb-jablonec.cz