Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Muž se přiznal k vraždě své tety, uškrtil ji a pak kleštěmi vytrhl pozlacené přední zuby. Mrtvolu ukryl v posteli

12. 03. 2024 | 11:21

V Liberci dnes začal soud s dvaapadesátiletým mužem, který podle obžaloby loni v září v Jablonci uškrtil svoji pětasedmdesátiletou tetu a poté jí kleštěmi vytrhl několik pozlacených předních zubů. Recidivista Tomáš Páv se při výslechu na policii k činu přiznal s tím, že jednal v afektu.

Na žádost obžalovaného se soud koná v jeho nepřítomnosti. Podle obžaloby čin plánoval, hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Líčení je nařízeno na dva dny, ve středu by mohl zaznít rozsudek.

Podle obžaloby muž zabil svoji tetu loni 5. září odpoledne v jejím bytě v Jablonci nad Nisou. "Bezprostřední příčinou smrti bylo škrcení rdoušením," uvedla státní zástupkyně Iva Plšková.

Páv při výslechu na policii uvedl, že se s tetou hádali a nejprve do ní strčil, když od ní dostal facku. Žena podle něj poté spadla a začala mu vyhrožovat, že ho nechá zavřít. To, že ji poté začal škrtit, je podle něj důsledkem jeho povahy. "Ten vztek jsem nedokázal potlačit," uvedl při výslechu. Proč mrtvé ženě vytrhl čtyři či pět zubů, ale nevysvětlil. "Nevím, proč jsem jí kleštěmi ty zuby vytáhl," řekl.

Mrtvou seniorku ukryl do úložného prostoru postele a z bytu odnesl šperky, její doklady a oblečení, aby to vypadalo tak, že někam odešla. Její oblečení vyhodil na různých místech Jablonce a šperky za více než 7300 korun prodal jeho známý v jednom jabloneckém zlatnictví. Peníze si podle Páva nechal jeho známý na nákup drog.

Soudce dnes také četl, za co byl v minulosti Páv odsouzen. Záznamů v trestním rejstříku má přes deset. Odsouzený byl za znásilnění, ublížení na zdraví, majetkovou trestnou činnost či přechovávání drog ve vězení. Podle dřívějších znaleckých posudků má Páv nadprůměrný intelekt, egocentricky orientovanou a psychopaticky strukturovanou osobnost. Má sklon k agresivitě a idealizaci vlastní osoby, je narcistický. V minulosti mu byla i nařízena odborná léčba kvůli patologické sexuální agresivitě.

čtk