Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Muzeum v Jablonci vyhlásilo výtvarnou soutěž na novou podobu fasády Pelantova schodiště z roku 1964

14. 11. 2023 | 12:00

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou vyhlásilo výtvarnou soutěž na novou podobu fasády takzvaného Pelantova schodiště. Jde o betonovou přístavbu z roku 1964, kterou má muzeum u své hlavní budovy. Muzeum chce novou fasádu odhalit příští rok v květnu k 120. výročí od svého založení. V tiskové zprávě o tom dnes informovala ředitelka muzea Milada Valečková.

jablonec muzeum Pelantovo schodiště 05
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

"Uvítáme návrhy, které budou odkazovat na historickou i současnou náplň budovy, která je již od svého zprovoznění domovem skla a bižuterie. Původně jako exportní dům, od roku 1949 jako sídlo muzea," uvedla Valečková.

Soutěž je otevřená pro autorská díla výtvarníků starších 18 let, své nápady mohou zasílat do 5. ledna příštího roku. Muzeum očekává, že ve svých návrzích zohlední okolí betonové přístavby, tedy secesní muzejní budovou, její novou skleněnou přístavbu z roku 2020 a přilehlý muzejní park. Odhadované náklady by navíc neměly přesáhnout čtvrt milionu korun.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisoučtk