Na Jizerce bylo v noci skoro minus 18 stupňů Celsia, během dneška by se ale mělo začít oteplovat

23. 12. 2021 | 7:14

Liberecký kraj má za sebou s výjimkou Frýdlantského výběžku nejstudenější noc této zimy. Teplota na řadě míst klesla pod minus pět stupňů Celsia a na horách pod minus deseti stupňů. V mrazové kotlině na Jizerce v Jizerských horách ukázal teploměr skoro minus 18 stupňů. Na stanici Rašeliniště bylo minus 17,9 stupně, uvedla Klára Bubnová z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

jizerkyDaniel Cervan-Jizerské probuzení
Foto: Daniel Cervan, Jizerské probuzení

Podle předpovědi by se ale během dneška mělo začít oteplovat, nejvyšší denní teploty budou mezi minus třemi stupni Celsia a nulou, na horách mezi minus čtyřmi a minus jedním stupněm. Přes den by mělo být zataženo a večer se přidá občasné sněžení, které bude postupně přecházet v déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť.

Meteorologové varují, že v noci na pátek se místy při mrznoucích srážkách může tvořit ledovka. Ve Frýdlantském výběžku bude přes den silně foukat, nárazy větru mohou dosahovat 55 až 75 kilometrů v hodině.

Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš byla ráno ujetá vrstva sněhu krytá posypem, jinak jsou povrchy vozovek v kraji suché vymrzlé či po chemickém ošetření mokré. Pro nákladní auta nad šest tun je nadále uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo, kterou silničáři nesolí. Řidiči kamionů musejí směrem na Raspenavu a Hejnice jet po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace