O dotaci na čističku nebo přípojku je možné v Jablonci nad Nisou žádat do října 

05. 06. 2021 | 15:55

Jeden a půl milionu korun je v rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou pro rok 2021 vyčleněných na Program podpory výstavby technické infrastruktury. Radní na posledním jednání schválili devět nových projektových záměrů.

vodaLahev
ilustrační foto

„Šest z celkových devíti dosud podaných projektových záměrů, které nyní radní schválili, je na vybudování nových kanalizačních přípojek k domům dosud nenapojeným na veřejnou kanalizaci a tři na domovní čistírny odpadních vod. Jeden projektový záměr na vybudování domovní ČOV k novostavbě v Rýnovicích radní zamítli, jelikož nesplnil kritérium přijatelnosti a byl v rozporu s vyhlášeným programem. Ten nepodporuje předkládání žádostí do 1. kola pro novostavby,“ upřesňuje jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil. 

Program podpory výstavby technické infrastruktury je tradiční dotační program statutárního města. Podporuje výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. O podporu formou investiční dotace mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálních územích obce Jablonec nad Nisou a získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku.

Žádosti se předkládají průběžně na oddělení dotací jabloneckého magistrátu ve dvoukolovém systému - v prvním kole tzv. zjednodušená žádost (projektový záměr), teprve v případě schválení radou města se předloží žádost o dotaci v kole druhém. „Žádosti už přijímá oddělení dotací od dubna, nejpozději do 29. října, projekty je možné dokončit až do konce října následujícího roku 2022,“ doplňuje Kouřil.

Veškeré podklady pro žadatele a podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách města v části Magistrát, sekce Životní situace, Finance.

JN/Jana Fričová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace