Poštovní ulici v centru Jablonce otevřou kvůli nezakresleným sítím se zpožděním

10. 09. 2021 | 18:20

Poštovní ulici v centru Jablonce nad Nisou otevřou se zpožděním. Rušná komunikace měla být podle původních plánů průjezdná už v polovině prázdnin, práce ale zpomalily nezakreslené sítě, které dělníci při stavbě nacházeli, a které neodhalila ani diagnostika. Vše ještě zkomplikovaly přívalové deště v červenci a své udělal i koronavirus. Pro dopravu se tak komunikace otevře až v příštím týdnu, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

jablonec krizovatka liberecka-komenskeho
Foto: JN

Blesková povodeň, která v polovině července druhé největší město v Libereckém kraji zasáhla, ucpala novou kanalizaci těsně před dokončením a vše bylo třeba vyčistit a někde i opravit. Ke zpoždění stavby přispělo také množství obtížně těžitelných hornin v podloží. "Navíc stouply ceny materiálu ve stavebnictví a začaly chybět i pracovní síly," připomněl náměstek primátora Petr Roubíček (ODS) složitou situaci, s níž se v souvislosti s pandemií potýkají všechny stavby nejen v Jablonci.

Rekonstrukce Poštovní je součástí výstavby dešťové kanalizace, která dosud v centru Jablonce chyběla. Práce začaly loni na jaře v křižovatce Poštovní a Budovatelů. Souběžně s tím se v centru města rekonstruují vodovody, kanalizace, ale také například rozvody plynu a další inženýrské sítě, a také povrchy komunikací. Letos se práce přesunuly do ulic Liberecké, Generála Mrázka a Komenského. V příštím roce by se mělo pracovat na Anenském náměstí a v jeho okolí.

Otevření křižovatky u hlavní jablonecké pošty uvolní průjezd městem. "Opět bude možné odbočit z Poštovní vpravo do ulice Generála Mrázka a dál do ulice Komenského, a z ní zajíždět do parkoviště OC Central nebo pokračovat dál do Kostelní, která bude znovu pouze jednosměrná dolů k Anenskému náměstí," popsal změny Roubíček. Ulice Generála Mrázka od křižovatky s Komenského vzhůru ke křižovatce s Máchovou ulicí zůstane ale dál zavřená. "Tam bude stavba pokračovat," dodal.

S otevřením křižovatky u pošty se stavba v centru posune do Liberecké ulice. Pracovat se tam bude až do konce stavební sezony na dešťové a splaškové kanalizaci, veřejném osvětlení, rekonstrukci vodovodu a plynovodu. Výstavba dešťové kanalizace bude ale v Jablonci pokračovat i v příštím roce. Město získalo z Operačního programu Životní prostředí 16,5 milionu korun na stavbu retenční nádrže pod Anenským náměstím. Ta by měla v případě silných dešťů v budoucnu ochránit lokalitu před záplavami. S výstavbou se počítá v příštím roce od dubna do září.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace