Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Školáci z Liberecké základní školy v Jablonci zahájí výuku o dva týdny později, důvodem je modernizace dílen a učeben

30. 08. 2019 | 18:54

S dvoutýdenním zpožděním zahájí výuku v Základní škole Liberecká v Jablonci nad Nisou. Důvodem je modernizace dílen a učeben přírodních věd a jazyků. Na projekt za bezmála 21 milionů korun získal Jablonec dotaci z evropských fondů. Už loni se podařilo učebny modernizovat v Základní škole Mozartova, pro ZŠ Liberecká se tehdy nenašel dodavatel. Práce se tak přesunuly na letošní rok. Skončit by měly v příštím týdnu, škola pak bude mít týden na to, aby učebny a kabinety připravila. Výuka začne 16. září, řekl dnes ČTK ředitel Jiří Čeřovský.

logo
Foto: zdroj: www.zsliberecka.cz

ZŠ Liberecká patří se svými zhruba 660 žáky k největším školám v Libereckém kraji. Z velké části byla postavena v 70 letech minulého století. Město postupně investuje do její modernizace, v minulých letech se dočkala zateplení a výměny oken a dveří. Loni dostala škola novou družinu pro 60 dětí poskládanou z kontejnerů, která přišla na 11 milionů korun. V letošním roce vedle modernizace učeben za zhruba deset milionů investovalo město také do oprav toalet.

"Rekonstruují se dílny, budou mít nové vybavení od podlah a stropů včetně nového nábytku. Modernizují se učebny chemie, fyziky a přírodopisu včetně vybavení i techniky a také kabinety. Atrium v prvním patře se využilo pro vestavbu nové učebny jazyků. Bude tam moderní vybavení a také kabinet," popsal rozsah prací Čeřovský. Stavbaři na to dostali jen prázdniny a první zářijový týden. Podle Čeřovského se upravovalo i atrium školy, kde chtěly mít děti venkovní prostor, kde by mohly trávit čas o přestávkách. Úpravu prodělal také vstup do nové družiny.

Práce na ZŠ Liberecká ale nejsou jedinou stavební akcí v jabloneckých školách. Na projekty za více než 90 milionů korun získalo město zhruba 60 procent potřebných peněz z evropských a státních fondů. Nejrozsáhlejší je rekonstrukce Základní školy Kokonín, kde budou obnoveny dvě ze tří budov. Na projekt za 38,3 milionu korun získal Jablonec 21 milionů z dotačních programů. "Práce jsou rozdělené do dvou let," řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Hajná. Modernizací mají za sebou mimo jiné také učebny přírodních věd v Základní škole Pasířská na Žižkově Vrchu.

čtk