Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Sportovní areál v Sokolí ulici v Jablonci soutěží o cenu Stavba roku Libereckého kraje 

20. 06. 2019 | 16:03

Do 15. října je možné posílat hlasy do Soutěže Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019. Jablonec v kategorii Realizované stavby reprezentují tři adepti – Zubní kliniky Zubaři Nad Mlýnem, Rodinný dům Mšeno a Sportovní areál v Sokolí ulici, kteří mohou získat Cenu veřejnosti. Hlasovat je možné na webu www.stavbaroku.lk. Slavnostní vyhlášení stavby roku je plánované na 24. října.

Cena veřejnosti bude udělena na základě výsledku veřejného internetového hlasování, které probíhá do 15. října 2019. U každé z kategorií – Realizované stavby a Studentské projekty – můžete dát hlas jedné realizaci a z jedné e-mailové adresy můžete hlasovat v každé kategorii pouze jednou,“ vysvětluje náměstek jabloneckého primátora Jakub Chuchlík.

Do soutěže jsou mezi jinými přihlášené tři jablonecké realizace, a to soukromé stavby zubní kliniky Zubaři Nad Mlýnem na pozemku mezi ulicemi Mlýnská, Nad Mlýnem a Smetanova a rodinný dům ve Mšeně, jako třetí pak stavba statutárního města Sportovní areál Sokolí ulice.

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019 prošla letos změnami, je modernější a nově je jedním z partnerů také město Jablonec nad Nisou. Náměstek Chuchlík se podílel na úpravách soutěž a zdůrazňuje, že cílem soutěže musí být zlepšení stavební kultury prostředí.

O titul Stavba roku Libereckého kraje 2019 mohou soutěžit stavební díla uvedená do provozu nebo zkolaudovaná do 31. května tohoto roku a nacházející se na území Libereckého kraje. Nominace jsou posuzované v pěti kategoriích – Cena Karla Hubáčka, Cena JUNIOR (pro žáky SŠ, VOŠ a studenty VŠ do 30 let), Cena za INOVACI, Cena OSOBNOST ve stavitelství a Cena VEŘEJNOSTI, která se bude udělovat právě na základě hlasování na www.stavbaroku.lk.

TZ/Jana Hajná