Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Stánek U Hráze na břehu přehrady má svého provozovatele, do Srnčího dolu vede nová cesta

09. 05. 2024 | 12:23

Jablonečtí radní na svém posledním jednání schválili výsledek výběrového řízení na provozovatele nového stánku s občerstvením a venkovním posezením u přehrady, pracovně nazvaném U Hráze. Vybírali z pěti účastníků, vítězem je David Klec. Podle požadavku města bude stánek otevřený minimálně od 15. dubna do 30. září.

„Do výběrového řízení na provozovatele stánku na břehu proti plaveckému bazénu se přihlásilo šest zájemců. Jednoho jsme museli vyloučit pro nesplnění požadavků,“ konstatuje Petr Roubíček, náměstek primátora pro správu majetku statutárního města Jablonec nad Nisou.

Uchazeči komisi osobně představili své koncepty provozu. Podpisem dvouleté nájemní smlouvy s možností prodloužení bude mít vybraný provozovatel k dispozici část nově postaveného zázemí u jablonecké přehrady, kde je občerstvení s krytým posezením včetně mobiliáře a plocha pro venkovní posezení. Součástí nájmu nejsou veřejné toalety.

„WC jsou určená veřejnosti i hostům stánku. S nájemcem uzavřeme samostatnou dohodu o jejich užívání s tím, že bude přispívat na jejich provoz a výše příspěvku bude stanovená podle celkové skutečné výměry stolů a židlí u stánku. Město bude toalety obsluhovat ve vedlejší sezóně denně vždy od 9 do 22 hodin, v té hlavní do 23 hodin,“ doplňuje Roubíček.

Stánek u jablonecké přehrady.

Tzv. objekt U Hráze je pokračováním celého projektu nového zázemí u vodní nádrže. Dodavatelem aktuální stavby je společnost RD Rýmařov, s. r. o., která zakázku vysoutěžila cenovou nabídkou 18,7 mil. korun včetně DPH. V ceně je kromě vlastních novostaveb také úprava navazujících ploch a prostor pro workoutové i dětské hřiště. V novém sezónním objektu jsou kromě stánku pro občerstvení s krytým posezením veřejné toalety, převlékací kabina, uzamykatelné skříňky a venkovní sprcha. U Základny pak vzniknou toalety s celoročním provozem a pergola na dětském hřišti. Podle smluvní lhůty by mělo být hotovo 15. května. Termín se však posune na konec května.

„Důvodem jsou změny oproti zadávací dokumentaci, které si vyžádala ochrana životního prostředí,“ říká jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík a pokračuje: „Bylo nutné zvýšit míru ochrany stromů a jejich kořenů, úplně změnit přípojku vodovodu včetně rozvodů pod samotným WC v lokalitě jih a přetrasovat vedení inženýrských sítí. V lokalitě sever bylo nutné opravit poškozenou přípojku vodovodu i zlikvidovat, vyčistit a vydezinfikovat dva staré nefunkční septiky. S žádnou z těchto prací se v projektové dokumentaci nepočítalo.“

Tyto práce navýší konečnou cenu o 300 tis. včetně DPH a prodlouží termín dokončení o dva týdny.

Cesta do Srnčího dolu alias Srnčáku, foto: SMJ

Do Srnčáku vede nová cesta

Technický odbor jabloneckého magistrátu opravil vstupní cestu do sportovního areálu Srnčí důl. Práce vyšly na necelých 760 tis. korun včetně DPH.

„Během dubna jsme opravili vstupní spojovací cestu do sportovního areálu, který využívá mnoho Jablonečanů jak ke sportu, tak k vycházkám,“ říká Petr Roubíček, náměstek pro správu majetku Jablonce nad Nisou. Podle jeho slov v této lokalitě magistrát nekončí. „Plánujeme ještě další opravu, a to běžecké dráhy. Záleží však na tom, zda na ni letos najdeme peníze v rozpočtu,“ dodává Roubíček.

Na opravách Srnčího dolu začalo město intenzivně pracovat v roce 2022 společně se spolkem Milujeme Jizerky. Opravy byly nutné po přívalovém dešti v červenci 2021, který areál hodně poničil. Město opravovalo cesty, spolek se pustil do obnovování tůní, odtokových kanálů a jam. Ještě před přívalovým deštěm tu firma Discgolfová hřiště zrealizovala toto sportoviště.

JN/Jana Fričová