Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Strážníci besedovali o kyberkriminalitě a podpořili oslavu Dne dětí v Rýnovicích

09. 06. 2024 | 10:19

Jablonecká městská policie (MP) se pravidelně věnuje prevenci kriminality, připravuje besedy pro školáky i studenty, nevynechává ani seniorskou kategorii. Nyní se zaměřila na preventivní přednášku pro rodiče žáků základních škol. Téma bylo kyberkriminalita.

ddrýnovice
Foto: SMJ

„Základní škola A. Bratršovského nabídla tuto interaktivní přednášku rodičům svých žáků, kterých sešla plná třída,“ konstatuje Miloslav Lejsek, referent prevence kriminality MP Jablonec n. N., který rodičům přednášel o vzrůstajícím trendu kyberkriminality, zdůrazňoval, jak je důležité zabezpečit počítače i mobilní telefony, a radil, jak zvolit správná hesla.

Foto: MP Jablonec

„Dále jsme mluvili o zásadách bezpečnosti obchodování na internetu, o způsobech bezkontaktních plateb, např. smart banka či platební terminály. Součástí přednášky byly rovněž nebezpečné jevy na internetu, jako např. kyberstolking, hoax, fishin, sexting, navolávky atd.,“ doplňuje Lejsek s tím, že obdobnou přednášku na téma Kyberšikana a počítačová kriminalita každý rok zhlédnou všichni žáci 4. tříd základních škol.

Strážníci podpořili oslavu Dne dětí v Rýnovicích

Městská policie Jablonec nad Nisou se zapojila do oslav Dne dětí v Rýnovicích. V tamní základní škole preventista a okrskář společně s žáky devátých tříd připravili speciální program pro 120 dětí.

„Společně jsme pozvali děti na pohádkovou procházku lesem, kde je čekala překvapení a zábavné úkoly připravené na míru jejich věku. U školy je pak očekávali strážníci městské policie s dopravním kvízem, zaměřeným na povinnou výbavu kola, pravidla pro cyklisty a dopravní značení,“ říká preventista MP Jablonec nad Nisou Miloslav Lejsek a dodává, že cílem interaktivní části programu bylo nejen zábavnou formou vzdělávat děti v oblasti bezpečnosti v dopravě, ale také podpořit jejich odpovědný přístup k silničnímu provozu.

Všichni účastníci opustili akci s novými znalostmi a dovednostmi, které si odnesli díky interakci se staršími spolužáky a strážníky městské policie. Každé dítě navíc dostalo malý dárek, který jim bude připomínat Den dětí i poučné dopoledne.

 

JN/Jana Fričová