Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Strážníci Michal Křemen a Vladislav Rázek obdrželi medaili Gratias Tibi Ago za rychlou pomoc při záchraně lidského života

20. 12. 2019 | 9:59

Primátor Jiří Čeřovský přijal strážníky Michala Křemena a Vladislava Rázka, aby jim předal medaile Gratias Tibi Ago za rychlou pomoc při záchraně lidského života. Poděkoval jim tak za duchapřítomné jednání minulý týden v pátek, kdy v OC Central zkolaboval starší muž.

Strážníky společně s ředitelem MP Jablonec nad Nisou Romanem Šípkem přijal jablonecký primátor Jiří Čeřovský hned v úterý ráno. „Je potěšitelné, že jste tak rychle reagovali a zákrok jste profesionálně provedli. Už jste se někdy do podobné situace dostali?“ otázal se obou členů městské policie primátor.

Asi před pěti lety jsem už člověka zachraňoval, tehdy jsem na to byl sám, ostatní okolo se jen dívali a nikdo mi nepomohl. Dnes jsme už připravení a proškolení od krajských záchranářů,“ sdělil Michal Křemen.

Medaile

Strážníci poskytli první pomoc muži, který v pátek 13. prosince zkolaboval v OC Central. Zásadní je, že strážníci počali muže resuscitovat do dvou minut od nehody a připravili použití přístroje AED (Automatizovaný externí defibrilátor). Od nich si pacienta převzali záchranáři a převezli ho na kardiologické oddělení liberecké krajské nemocnice. Muž je už mimo nebezpečí. Oba strážníci z rukou primátora převzali v úterý ráno finanční odměnu a medaili Gratias Tibi Ago (Vzdávám ti dík), která se uděluje jako poděkování za práci pro město. Vyražená byla v roce 2016 ke 150. výročí města Jablonec nad Nisou.

TZ/Jana Fričová