Systém prázdninového provozu školek se nezmění, Jablonec přidá rodičům na příměstské tábory

10. 02. 2020 | 16:01

Jablonečtí radní projednali a schválili provoz mateřských škol o letních prázdninách, který se od roku 2018 nemění. Každá školka se stará o své děti první dva týdny v červenci a poslední dva týdny v srpnu. V ostatní dny nahradí školky Prázdninové týdny s Vikýřem, na které město přispívá 300 korunami na týdenní pobyt dítěte.

dětiíMalé NáručTurnov
ilustrační foto

„Tento systém školkám vyhovuje, děti se nepřesouvají na neznámá místa a v každé školce je pět týdnů, kdy je možné provést řadu drobných oprav či rekonstrukcí. Navíc zaměstnanci mohou čerpat dovolenou,“ vysvětluje systém vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová.

Období, kdy jsou školky zavřené, řeší tzv. Prázdninové týdny s Vikýřem v ZŠ Sokolí. „Služba je určená výhradně dětem z jabloneckých mateřských škol a má program podobný režimu MŠ. Cena pro letošní rok byla stanovena na 1050 Kč/1 dítě/1 týden,“ doplňuje Květová s tím, že dětem, které bydlí v Jablonci a navštěvují některou z místních školek, přispívá město částkou 300 Kč za dítě a týden.  

V roce 2019 byly v každém z termínů naplněny dvě třídy, v roce 2018 to byly tři třídy.

ilustrační foto

Příspěvky na příměstské tábory

Od roku 2009 mohou rodiče předškoláků a žáků prvních tříd ZŠ využít nabídku příměstských táborů, které organizují městem registrované soukromé subjekty. Na pětidenní pobyt mohou rodiče čerpat 500 korun od města.

„Město přispívá sto korun na jeden den a jedno dítě, maximálně však na pět dní, což zpravidla odpovídá délce jednoho příměstského tábora,“ konstatuje vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová. Na podporu dětí na příměstských táborech je v budoucím městském vyčleněna stejná částka jako v roce 2019, a to 210 tis. Kč.

JN/Jana Fričová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace