Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

U přehrady v Jablonci nad Nisou přibude do léta další zázemí pro návštěvníky: Dvě dřevostavby a hřiště

28. 02. 2024 | 5:00

U přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou přibudou do letní sezony další dvě dřevostavby se zázemím pro návštěvníky, v plánu je také dětské a workoutové hřiště. Už od loňska je v lokalitě U Prutu stánek s občerstvením, toaletami a úložnými boxy za 12 milionů korun.

jablonec stanekjablonec
archivní foto

RD Rýmařov tu teď staví další dvě budovy téměř za 19 milionů korun. Sezónní objekt občerstvení a toalet bude u hráze a na druhém břehu zátoky celoroční toalety, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Fričová.

Přehrada Mšeno je oblíbeným místem ke koupání nejen pro téměř 45.000 obyvatel Jablonce, ale sjíždějí se tam lidé z širokého okolí. V parných dnech k ní míří denně až 5000 lidí. Zázemí je ale nedostatečné, různorodé a právě to se radnice rozhodla změnit. Architektonickou soutěž na novu podobu zázemí vyhrál v roce 2020 Marek Přikryl z ateliéru Prokš Přikryl architekti s nápadem využít dřevěné moduly a zázemí dát jednotnou podobu.

vizualizace

"Nyní probíhá další etapa, v jejímž rámci vznikne sezonní objekt u hráze, jehož součástí bude občerstvení, toalety, převlékárna, místa k odložení věcí a venkovní sprcha. Naopak na celoroční provoz budou připravené nové toalety u Základny na protějším břehu zátoky, kde počítáme i s pergolou u upraveného dětského hřiště," doplnil náměstek primátora Jakub Chuchlík (za Piráty). V sousedství sezonního objektu bude podle něj také workoutové hřiště, na které přispěla jablonecká společnost ABB.

Harmonogram stavby počítá podle Chuchlíka s dokončením prací před letní sezonou. "Stavbu objektu U Prutu provázela řada komplikací, kterým jsme se v této etapě od počátku snažili vyhnout. Také nám ale přinesla technické a uživatelské podněty, které jsme nechali zapracovat do prováděcí dokumentace aktuální etapy," řekl náměstek. Město podle něj plánuje ještě před letní sezonou také architektonicko-stavební očistu území na poloostrově Tajvan, které město loni za 35 milionů korun odkoupilo od soukromého vlastníka.

Jablonecká přehrada

Architektonická soutěž navrhla řešení pro čtyři lokality kolem přehrady - U Prutu, u Základny, na jihu u hráze a na severu pod sídlem Povodí Labe, o jehož umístění radnice s povodím zatím jedná.

čtk