Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Uzavřením Memoranda obce deklarují vzájemnou spolupráci při řešení MHD na Jablonecku 

20. 10. 2019 | 16:25

17. 10. 1995 založily Bedřichov, Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Pulečný a Rychnov u Jablonce nad Nisou dobrovolné sdružení obcí pod názvem Dopravní sdružení obcí Jablonecka (DSOJ). 1. 6. 2001 k DSOJ přistoupila Nová Ves nad Nisou. Dne 14. 10. 2019 uzavřely obce Memorandum o pokračování vzájemné spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti veřejnou hromadnou dopravou v členských obcí DSOJ i v následujících letech.

JNbus
archivní foto: SMJ

Dopravní sdružení obcí Jablonecka již 24 let objednává provoz městské hromadné dopravy na Jablonecku. „Díky spolupráci sedmi obcí a Libereckého kraje, při zajišťování dopravní obslužnosti je systém veřejné dopravy v Jablonci nad Nisou a okolí velmi dobře zabezpečen a svým rozsahem provozu a poskytovanou kvalitou výrazně převyšuje systémy MHD v okresním měřítku. Spokojenost cestujících se dlouhodobě pohybuje nad 90 procenty,“ konstatuje ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

Dne 14. 10. 2019 (téměř na den výročí založení DSOJ) uzavřely obce Memorandum o pokračování vzájemné spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti veřejnou hromadnou dopravou v územních obvodech členských obcí Dopravního sdružení obcí Jablonecka i v následujících letech. „Tím obce deklarují zájem na pokračování spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti svého území veřejnou hromadnou dopravou a zachování současného rozsahu dopravní obslužnosti,“ potvrzuje starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou Tomáš Levinský a dodává, že cílem vzájemné spolupráce je zabezpečit pro občany regionu kvalitní, bezpečnou a moderní veřejnou dopravu.

JN/Jana Matěchová