V Jizerských horách je kvůli větru na magistrále upravený pro běžkaže jen základní okruh

11. 02. 2020 | 12:59

V Jizerských horách je pro běžkaře na magistrále upravená jen základní trasa, na níž se minulý víkend konal vytrvalostní závod Jizerská 50. Důvodem je varování meteorologů před silným větrem. ČTK to dnes řekla ředitelka Jizerské o.p.s. Radka Davidová. Společnost se stará o úpravu běžeckých tratí v Jizerských horách.

lyže běžky two-3908897 960 720
Ilustrační foto

"Rozsáhlejší úprava proběhne až bude povětří ustálené a pohyb v lesích bezpečnější," uvedla. Při úpravě základního okruhu podle ní rolbaři neobjevili žádné popadané stromy či jiné překážky. "Co bylo načaté, asi spadlo už loni," uvedla Davidová. Před rokem se v polovině ledna stromy obalené těžkým sněhem pod nárazy větru lámaly a Jizerská o.p.s. několik dnů běžkařům nedoporučovala vstup do lesních úseků magistrály.

V noci na dnešek v Jizerských horách připadlo od deseti do 15 centimetrů sněhu. Z Bedřichova je upravený malý okruh, to je přes Novou louku, Kristiánov, Točnu, Hřebínek, po Vládní na Maliník a k rozcestí U buku. Rolba z Jizerky vyrazila na Mořinu, po Promenádní na Smědavu, po Knížecí, na Václavíkovu studánku, Souš, Kůrovec, Hraniční a Jizerskou.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace