Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Košťálově po rekonstrukci otevřou koupaliště, kvůli covidu o rok později, než plánovali

24. 06. 2023 | 10:17

V Košťálově na Semilsku dnes po dvouleté rekonstrukci otevřou koupaliště. Je to o rok později, než původně plánovali. Práce, které včetně DPH přišly na 43 milionů korun, měly skončit loni v létě, stavební firma ale nestihla zakázku dokončit včas. Odkazovala se na důsledky epidemie covidu, na válku na Ukrajině a na nedostatek pracovních sil, řekl ČTK starosta Milan Havlík (Volba pro obec Košťálov).

plavčík
Plavčík nebo plavčice - novinka na koupališti

Původně přírodní koupaliště s betonovou vanou je součástí tamního kempu, modernizaci nádrž potřebovala. "Původní bazénová vana byla propustná, prolínala a voda se ztrácela," doplnil důvody rekonstrukce Havlík. Nový bazén včlenili do půdorysu toho původního, jeho tvar ale zcela nekopíruje - místo ostrých hran má nový bazén oblé tvary. Práce v areálu budou pokračovat i po dnešním slavnostním otevření, podle starosty ale nebudou bránit provozu koupaliště. Potřeba je seřídit technologii pískové filtrace, v plánu jsou také terénní a zahradnické úpravy.

S rekonstrukcí se změní provoz koupaliště, kde se v minulosti mohli lidé koupat i mimo provozní dobu. Na přírodním koupališti nemusela mít obec plavčíka. "Teď už jsme koupaliště umělé a plavčík tam musí být," řekl Havlík. Otevřeno tak bude od 10:00 do 19:00, v plánu je i večerní plavání, půjde ale o organizovanou akci. Děti do 100 centimetrů výšky budou mít vstup zdarma, větší děti do 15 let zaplatí 20 korun. Dospělí budou do 16:00 platit 50 korun, od 16:00 jen 30 korun. Koupaliště nabídne i rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti, jedno z nich bude mít vstup zdarma.

V Libereckém kraji je od minulého roku nově zrekonstruované například koupaliště v Chrastavě a nové koupaliště budují i v České Lípě, v provozu by mělo být od příštího léta. Obnovu přírodního koupaliště už několik let plánují také v Mimoni. "Museli jsme to zastavit a pokusíme se to celé přepracovat," řekl ČTK tamní starosta Petr Král (ANO), cenové nabídky podle něj překročily dvojnásobek původně plánované ceny. Jednou z možností je podle mimoňského starosty zmenšení projektu, město o tom jedná.

čtk