Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Luční ulici v Jablonci postaví zcela nový most. Uzavírka nijak neovlivní dopravu

03. 04. 2024 | 14:18

Kvůli havarijnímu stavu se v úterý 2. dubna zcela uzavřel jablonecký most v ulici Luční. Stavbaři jej začali už bourat. Jeho uzavírka nijak neovlivní jakoukoli dopravu, autobusy k výjezdu či vjezdu na autobusové nádraží budou využívat jiné komunikace. Stavba potrvá do konce července a město za ni zaplatí přes tři miliony korun.

jablonec most-lucni-ul
Foto: JN

„V úterý 2. dubna jsme byli nuceni pro veškerou dopravu zcela uzavřít most v ulici Luční, protože už byl v havarijním stavu. Stavbaři okamžitě zahájili jeho bourání a pak začnou stavět most zcela nový,“ říká Jakub Chuchlík, náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jablonce nad Nisou.

Sedm metrů dlouhý a devět a půl metru široký most v Luční ulici z roku 1928 se klene tři metry nad Lužickou Nisou. V roce 2015 město nechalo vyměnit jeden jeho poškozený nosník a posílit nosnou konstrukci uhlíkovými lamelami.

„I přes tato opatření nastal čas, kdy most bylo nutné definitivně zbourat a postavit zcela nový. Denně přes něj projíždějí autobusy městské i meziměstské dopravy, neboť tudy vjíždí na autobusové nádraží,“ vysvětluje Pavel Sluka, vedoucí oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu.

V těchto dnech probíhají bourací práce. Jakmile bude staveniště vyklizené, započnou dělníci s výstavbou nového mostního tělesa. To vyjde na 3,2 mil. korun včetně DPH a hotovo by mělo být do 31. července. Objízdná trasa po dobu uzavírky povede z autobusového nádraží ulicí Tržní na okružní křižovatku 5. května. Na autobusové nádraží budou autobusy sjíždět z ulice 5. května ulicí Lipanskou.

JN/Jana Fričová