Vše za deset do konce listopadu. Před zimou je třeba vyprázdnit skladovací prostor re-use centra

11. 11. 2022 | 14:36

Jablonecké re-use centrum vyhlásilo do konce listopadu výprodej. Za všechno včetně kočárků nebo dětských sedaček teď zaplatí zájemci deset korun. Centrum dává druhou šanci nepotřebným věcem, které by jinak skončily na skládce, před zimou chce vyprázdnit skladovací prostory. Výprodejem ale provoz centra ve Smetanově ulici neskončí, dál je možné věci přinášet i nakupovat, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

reus3
Foto: lux

 

"Kvůli energetickým opatřením se nebude sklad přes zimu vytápět, proto město Jablonec nad Nisou nabízí až do konce listopadu totální výprodej. V nabídce jsou kočárky, dětské sedačky, drobný nábytek, nádobí či sportovní potřeby," doplnila náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská (Společně pro Jablonec). Centrum je otevřené ve všední dny od 08:00 do 17:00, v sobotu zavírá už ve 14:00.

Takzvané re-use centrum otevřeli v Jablonci nad Nisou na začátku letošního roku, provoz zajišťují Severočeské komunální služby. Hlavní myšlenkou je opětovné využití starých, ale stále funkčních předmětů. Lidé tak mohou v centru bezúplatně odevzdávat drobný nábytek, zařízení a vybavení domácností, obrazy, rámy, vázy, CD, DVD, knihy, časopisy, hračky nebo sportovní vybavení. Centrum ale nepřijímá drobnou domácí elektroniku, pracovní elektrické nástroje a jiná elektrozařízení, ani čalouněný nábytek. Předměty je možné předat také obsluze na překladišti v Proseči.

Na základě zkušeností z jiných měst a na doporučení ministerstva životního prostředí zvolila radnice prodej formou veřejné sbírky. Ceny běžně začínají na deseti korunách za drobné předměty, jako jsou hrnky, knihy, příbory nebo drobné hračky, nejdražší věci, jako jsou kola nebo kočárky, se běžně prodávají za 200 korun. Výtěžek z prodeje použije magistrát pro obnovu a údržbu městské zeleně a na pořízení a údržbu herních prvků na dětských hřištích. "Od začátku provozu se zatím vybralo 96.400 korun," uvedla vedoucí správy místního hospodářství města Barbora Šnytrová.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace