Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Všímavost strážníků zřejmě zabránila dívce v sebevraždě

112
30. 04. 2019 | 16:37

Hlídku městských strážníků z Jablonce nad Nisou upoutala dívka sedící na hrázi bývalého novoveského koupaliště, která podivně gestikulovala a mluvila si sama pro sebe. Když ji oslovili, zjistili, že má v batohu velký kuchyňský nůž a pořezaná předloktí.

Strážníci kontrolovali veřejný pořádek u novoveského koupaliště a dívka vzbudila svým podivným chováním jejich pozornost,“ říká Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání jablonecké městské policie. Dívka seděla sama na hrázi, gestikulovala a hovořila k sobě. Hlídka se s ní proto pokusila navázat rozhovor. „Přitom strážníci zjistili, že v batohu, který měla vedle sebe, má mladá žena větší kuchyňský nůž. A na předloktí byly patrné stopy pořezání, zřejmě nožem nebo žiletkou,“ komentuje Lejsek. Žena řekla, že je v těžké životní situaci kvůli svému příteli, dlouhodobě ji nezvládá, léčí se na psychiatrii a bere léky. Momentálně se rozhodla vše řešit tak, že si ostříhala vlasy a pořezala předloktí.

Protože hrozilo, že by se dívka mohla vrhnout z hráze koupaliště do vody, odvedli jí strážníci ke služebnímu vozu, aby zjistili její totožnost, a přivolali záchrannou službu,“ doplňuje Miloslav Lejsek s tím, že než dorazila sanita, strážníci s děvčetem mluvili a zabránili tak tomu, aby si způsobila další zranění. Přivolaný lékař dívku ošetřil a rozhodl o okamžitém převozu na oddělení psychiatrie liberecké nemocnice. Svým zásahem městští policisté pravděpodobně mladé ženě zachránili život.

Načítám...
Napiš komentář